:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

  Ponad 3 miliony złotych dofinansowania dla Szpitala Powiatowego w Pruszkowie

urzędy i administracja , Ponad miliony złotych dofinansowania Szpitala Powiatowego Pruszkowie - zdjęcie, fotografia

Na wspólnej konferencji prasowej Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery i Starosty Pruszkowskiego Maksyma Gołosia poinformowano o przekazaniu dofinansowania w kwocie 3 355 152,00 zł na I etap przebudowy i modernizacji infrastruktury Szpitala Powiatowego w Pruszkowie. Pozyskane środki posłużą wsparciu trwającego w Szpitalu Powiatowym remontu.

Dofinansowanie, które poprzez kilka miesięcy intensywnych prac nad wnioskiem uzyskało Starostwo Powiatowe obejmuje przebudowę i modernizację infrastruktury Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (poradnia chirurgiczna i ortopedyczna, poradnia badań endoskopowych, poradnia badań czynnościowych i elektrofizjologii serca), Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz Szpitala Powiatowego (Izba Przyjęć, Oddział Chirurgiczny na parterze). Planowana jest także wymiana instalacji CO i wodnej na poziomie -1, oraz zakup i montaż agregatu prądotwórczego. Całkowita wartość inwestycji to 4 193 940,89 zł, z czego kwota dofinansowania z budżetu państwa to 3 355 152,00 zł. Dotacja Powiatu do inwestycji to kwota 582 958,50 zł. Starosta Maksym Gołoś podkreślił, że „W 2015 roku, kiedy rozpoczynaliśmy definiowanie na nowo interesu służby zdrowia w Powiecie Pruszkowskim nie dało się nie zauważyć, że w Szpitalu „Na Wrzesinie” jest bardzo wiele do zrobienia. Pomoc, którą pozyskaliśmy z budżetu Państwa to niezwykle radosny fakt dla mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego”.

Minister Konstanty Radziwiłł na początku swojego wystąpienia odniósł się do wspierania przez obecny rząd Systemu Ochrony Zdrowia w Polsce: „W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął przy niespotykanej dotychczas większości ustawę, która nakreśla stopnie dochodzenia do nakładów na ochronę zdrowia w wysokości 6% PKB w 2025 roku”. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera również podkreślał, że „Służba zdrowia jest jednym z elementów bezpieczeństwa. Tak samo jak dbamy o to, żeby obywatele mieli porządek na ulicach, w domach, na zgromadzeniach – tak samo chcemy, żeby pacjenci byli maksymalnie dobrze i bezpiecznie obsługiwani w dobrych placówkach”.

W 2018 roku planowany jest także drugi etap prac w Szpitalu Powiatowym. Przewidziana jest rozbudowa szpitala o dodatkowy, umieszczony centralnie dwukondygnacyjny budynek oraz przebudowa obecnego budynku B. Inwestycja obejmie również remont i przebudowę urządzeń instalacyjnych pomieszczeń przyłącza wody, węzła cieplnego i centrali telefonicznej oraz modernizację istniejącej windy i dobudowę dwóch nowych. W dobudowanym budynku B1 zlokalizowane będą: zespół wejścia głównego z zapleczem, nowa Izba Przyjęć, gabinety poradni AOS oraz na poziomie przyziemia: centralne archiwum i stacja przygotowania łóżek. Koszt wykonania tej części, zgodnie z podpisaną umową to 3 567 000,00 zł. Łączny koszt obu etapów inwestycji to 7 760 940,89 zł. Termin realizacji został wyznaczony do 31 marca 2018 r.

 

 

 

 


  Ponad 3 miliony złotych dofinansowania dla Szpitala Powiatowego w Pruszkowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się