:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

71. Festiwal Filmowy - Paweł Pawlikowski nagrodzony za najlepszą reżyserię filmu „Zimna wojna”

film i kino , Festiwal Filmowy Paweł Pawlikowski nagrodzony najlepszą reżyserię filmu „Zimna wojna” - zdjęcie, fotografia

Aczkolwiek "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego rywalizowała o Palme d'Or, to właśnie reżyser otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Sukces to precedensowy Pawła Pawlikowskiego, dotychczas już laureata Oscara za „Idę” dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Tymczasem Złota Palma 2018 trafiła do Kore-Eda Hirozaku za film "Shhoplifters", a Specjalna Złota Palma do Jean-Luc Godarad za "Image Bok". Nadto Grand Prix otrzymał Spike Lee za film "Black Klansman", zaś Nagrodę Jury: Nadine Labaki za film "Capharnaum".

Obok Nagrodzonego za  Reżyserię "Zimnej wojny "Pawła Pawlikowskiego nagrodzony został  Aktor Marcelo Fonte za rolę filmie "Dogman" oraz Aktorka Samal Jesljamowa za rolę w filmie "Ayka", zaś nagroda za Scenariusz przypa dła scenarzystów  dwóch filmów - Alice Rohrwacher "Happy as Lzzaro” oraz Nadar Saeivar i Jafar Panahi za film "Three Faces”.

W KONKURSIE FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH CANNES 2018 Złotą Palmę otrzymał Charles Williams za film "All These Creatures", a Wyróżnienie Wei Shujuna za film "On The Border".

Do tego Złota Kamera jako nagroda za debiut przypadła "Girl" Lukasa Dhonta.

Przewodniczącą Jury Festiwalu była Kate Blanchet z Australii.

Jerzy W. Ryll

 


71. Festiwal Filmowy - Paweł Pawlikowski nagrodzony za najlepszą reżyserię filmu „Zimna wojna” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się