:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
inwestycje, Biuletyn Gminy Michałowice - zdjęcie, fotografia
Portal gpr24.pl 01/03/2019 00:14

Rower gminy – sezon 2019 już otwarty

Od  1 marca na drogi gminy Michałowice powróciły rowery gminne.  Można je  wypożyczyć w 7 stacjach. Na razie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 55 rowerów miejskich. Natomiast w połowie kwietnia system powiększy się o dodatkowych 20 rowerów specjalnych, w tym rowery z fotelikami do przewożenia dzieci, rowery familijne typu cargo, tandemy i rowery dziecięce. Wówczas zmieni się także obecne oznakowanie rowerów.

W systemie Roweru Gminnego Michałowice obowiązują dwa cenniki: pierwszy, dla wszystkich użytkowników, jest analogiczny jak w warszawskim systemie Veturilo i zakłada brak opłat za pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Drugi, dla osób, które zidentyfikują się Kartą Mieszkańca Gminy Michałowice, umożliwia bezpłatne wypożyczenie roweru gminnego aż do 12 godzin.

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany w systemie użytkownik. Można skorzystać z konta Nextbike założonego w Michałowicach lub w innym mieście w poprzednich sezonach, lub założyć nowe, np. korzystając ze strony internetowej rower.michalowice.pl. Aby można było wypożyczyć rower, na koncie użytkownika musi być co najmniej 10 złotych.

Samo wypożyczenie jest bardzo proste. Wystarczy na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru, który chcemy wypożyczyć. Można również skorzystać z aplikacji mobilnej. Potem rower wystarczy wypiąć z zamka i można rozpoczynać przejażdżkę. Rower zwracamy wpinając go z powrotem w elektrozamek na dowolnej stacji Roweru Gminnego Michałowice.

Rower Gminny Michałowice będzie dostępny do końca listopada.

Stacje Roweru Gminnego Michałowice: Reguły - Urząd Gminy Michałowice, WKD Komorów, WKD Michałowice, Skatepark Michałowice, WKD Nowa Wieś, WKD Opacz-Kolonia, Zalew Komorowski.

Link

 

Wkrótce wybory w sołectwach i osiedlach

Od  6 do 14 marca w miejscowościach gminy Michałowice odbędą się wybory sołtysów i rad sołeckich oraz przewodniczących zarządów osiedli i zarządów osiedli.  Ich kadencja będzie trwała 5 lat.  

Na terenie gminy funkcjonuje 10 sołectw (Komorów, Michałowice Wieś, Nowa Wieś, Opacz Kolonia, Opacz Mała, Pęcice, Pęcice Małe, Reguły, Sokołów, Suchy Las), którym przewodzą sołtysi  oraz 3 osiedla (Granica, Komorów i Michałowice), na których czele nastoją przewodniczący zarządu. Ci ostatni choć nie nazywają się dosłownie "sołtysami", to rolę jaką pełnią mają tożsamą.  

Sołtysi/przewodniczący zarządów osiedli są  łącznikami między mieszkańcami,  gminą, sygnalizują potrzeby i problemy mieszkańców swoich miejscowości. Zwołują zebrania z mieszkańcami, podczas których omawiane są wspólne sprawy sołectw/osiedli.  Ściśle współpracując z radą sołecką/zarządem osiedla m.in. w sprawie wniosków do budżetu gminy, funduszu sołeckiego/osiedla czy w bieżących sprawach jednostek, są inicjatorami lokalnych przedsięwzięć aktywizujących mieszkańców. To dzięki wspólnie wypracowanym  pomysłom, zaangażowaniu i chęci społecznego działania, mieszkańcy mogą uczestniczyć m.in. w koncertach, warsztatach, rodzinnych piknikach czy zajęciach sportowych. 

„Sołtysowanie” to w dużej mierze praca społeczna na rzecz swojej miejscowości.  Na zebraniach, podczas których mieszkańcy będą decydować kto ma stanąć na ich czele,   każdy z kandydatów z pewnością  przedstawi swoją wizję sołtysowania oraz plany na najbliższe 5 lat. Trzeba jednak pamiętać, że bez zaangażowania mieszkańców w pojedynkę nic się nie zdziała.   
Link terminy

 

Młodzi mistrzowie gminy Michałowice

Obok szkolnych obowiązków znajdują czas na rozwijanie swoich sportowych pasji, a regularne treningi oraz ciężka praca przynoszą znakomite efekty. W swoich kategoriach wiekowych są już mistrzami Polski, stawali na podium mistrzostw Europy lub świata, są reprezentantami kadry narodowej. Corocznie gmina Michałowice wspiera takich młodych utalentowanych sportowców, przyznając im stypendium sportowe. W tym roku otrzyma je już 6 osób. Wkrótce z pewnością będą następni. 

Jakub Popielarski z Komorowa - członek Kadry Narodowej od 2018 r. w skialpiniźmie (narciarstwie wysokogórskim) oraz członek Polskiego Związku Alpinizmu.

Powszechnie sport nazywany również jest skituringiem. Polega na podchodzeniu pod górę na nartach, a następnie zjeżdżaniu.  Podchodzenie ułatwiają foki (kiedyś wykonywano  je z prawdziwej skóry zwierząt, teraz jest to silikonowa taśma o podobnej budowie, którą podkleja się spód nart).  Jest to  bardzo stary sposób poruszania się w górach, a obecnie dobry pomysł spędzania czasu. Może wkrótce ta dyscyplina sportowa stanie się olimpijską?

Zawody skalpinizmu są różnorodne. Trwają od 30 minut do 3 godzin, a odbywają się w górach lub na.... skoczniach narciarskich. Przybierają różną formę: tzw. Vertical, Individual -  podejścia i zjazdy lub Sprint - gdzie stawia się na utrudnienia techniczne.  Ta dyscyplina jest  bardzo wymagająca. Trzeba mierzyć się z własnymi siłami z jednej strony, a  warunkami pogodowymi, np. z wiejącym silnym wiatrem, z drugiej.

W 2018 r.  Kuba  wygrał Puchar Polski w kategorii kadetów. Zaliczył pierwszy start w Pucharze Europy, który rozgrywał się na zboczach Etny. W ciągu  dwuletniej przygody z tym sportem miał szansę ścigać się też w Pucharze Świata z najlepszymi. W styczniu 2019 roku udało mu się zdobyć 3. miejsce w Pucharze Europy, które odbyły się w Austrii w Bischofshofen.

Sezon startów to oczywiście zima, ale przygotowania do sezonu trwają cały rok. Kuba zimą spędza czas głównie na nartach  skiturowych i biegówkach. Latem jeździ na rowerze i nartorolkach, a najwięcej czasu poświęca biegom górskim. W zawodach tego typu też ma kilka zwycięstw:

 • Wicemistrzostwo Polski w biegu pod górę (na szczyt Kasprowego Wierchu 1987 m n.p.m) dystans 10 km z przewyższeniem 1000 m  - 2017 r.
 • 3.miejsce J/w 2018 r.
 • 3. miejsce na „Biegu Sokoła” (dystans 15 km) w kategorii do 30-go roku życia
 • 9. miejsce na zawodach Eliminator (4-krotny podbieg pod górę Czantoria) 2018 r.
 • 2. miejsce w zawodach na Słowacji (Beh do Choča) 2018 r.
 • 2. miejsce w biegu na Brestovą (dystans 8 km i 1200 m przewyższenia) 2018 r.
 • Wicemistrzostwo Polski na Pilsku - 2019 r.

Całoroczne treningi i zawody to ciężka praca: prawie 500 godz.  spędzonych w większości w górach. Łączny dystans to 3000 km (po 1000 km na nartach i biegiem po górach) i 159 km przewyższenia (to tak jakby wejść 20 razy z poziomu morza na szczyt Mount Everestu).

 

Marta Wrzeszcz z Michałowic trenuje taniec od 5-go roku życia i poświęca swojej pasji każdą wolną chwilę. Swoją taneczna karierę rozpoczynała w Egurrola Dance Studio, potem był Art Dance Complex, a obecnie Akademia Tańca Reliese. To właśnie z tym pierwszym klubem zdobyła swoje pierwsze Mistrzostwo Europy w tańcu sportowym w 2013 r. Potem były indywidualne tytuły zdobyte solo i w duetach na różnego rodzaju turniejach (m.in.: II miejsce solo jazz do lat 11 Mistrzostwa Polski IDO Grójec 2013, I miejsce duety modern jazz do lat 11 Mistrzostwa Polski IDO Siedlce 2014).

Jednak swoje największe sukcesy taneczne stypendystka gminy Michałowice osiągnęła z Akademią Tańca Reliese. Coroczny start i wysokie miejsca w Krajowych Mistrzostwach IDO w kategoriach: jazz i modern oraz coroczny start w Mistrzostwach Świata IDO - w tychże samych kategoriach.

Największym sukcesem Marty było zdobycie w 2014 roku Mistrzostwa Świata IDO z formacją juniorską jazz w choreografii „Black Bird” oraz dwa złote medale zdobyte na World Beach Masters Samcheok w Korei Południowej w 2017 roku w duecie, w kategoriach junior pom double i junior jazz double.

Ponadto, w 2015 roku młoda tancerka wzięła też udział w programie SUPERDZIECIAK, w kategorii taniec, emitowanym w Polsacie, gdzie doszła do półfinału.

Pomimo tak młodego wieku Marta Wrzeszcz ma na swoim koncie projekty taneczne realizowane z choreografami z Francji i Londynu: Kseną Audrey i Lukasem McFarlanem - zwycięzcą kanadyjskiej edycji „Got to Dance”. W latach 2017 i 2018, jako jedyna Polka została zakwalifikowana do jego programów treningowych SEEDS SEASON II i III, gdzie w gronie najlepszych tancerzy z całej Europy realizowała projekt „In Journey”, wystawiony na deskach teatru w Londynie.

Młoda mistrzyni cały czas szkoli swój warsztat taneczny zdobywając nowe umiejętności w szkołach tanecznych w Londynie (PINEAPPLE) i Stanach Zjednoczonych (BRODWAY DANCE CENTER).

Korzysta również z warsztatów tanecznych w kraju, gdzie podnosi swój kunszt taneczny pod okiem takich sław jak np.: Matthew Tseng, Jonathan Hour, Luciano Di Natale, Hope Maimane, Jan Ravnik, Thiery Verger, Julia Spisser.

I co jest najważniejsze, pomimo tak dużej liczby zajęć i treningów Marta nie zaniedbuje swoich codziennych, uczniowskich obowiązków - ma bardzo dobre wyniki w nauce, a także znajduje czas na zajęcia dodatkowe, takie jak konkursy recytatorskie, w których reprezentuje swoją szkołę.

 

Martyna Maciejewska z Michałowic-Wsi - trenuje snowboard freestyle, głównie Slopestyle oraz Big Air. Od października 2015 r. należy do Freestyle Club x Michał Ligocki.

Martyna już kilkakrotnie stawała na najwyższym podium, począwszy od Ogólnopolskiej Olimpiady  Młodzieży, na zwycięstwie w Pucharze Europy kończąc. W ubiegłym roku została powołana  do Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Narciarskiego. Lista jej osiągnięć jest imponująca:  

 • luty 2017 r. – I miejsce, w konkurencji Snowboard Slope Style – XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych
 • luty 2018 r. – I miejsce, w konkurencji Snowboard Big Air – II Edycja Pucharu Polski
 • marzec 2018 r. – I miejsce, w konkurencji Snowboard Slopestyle – Mistrzostwa Polski
 • maj 2018 r. – powołanie do Kadry Narodowej Slopestyle Juniorów PZN
 • 25.01.2019 r. – III miejsce  w konkurencji Snowboard Slopestyle – Puchar Europy, Vars, Francja
 • 26.01.2019 r. – III miejsce  w konkurencji Snowboard Big Air – Puchar Europy, Vars, Francja
 • 03.02.2019 r. – dwukrotnie I miejsce w konkurencji Snowboard Big Air – Puchar Europy, Sarajewo, Bośnia i Hercegowina
 • 15-16.02.2019 r. - I miejsce w konkurencji Snowboard Big Air – Puchar Europy, Białka Tatrzańska.

LINKI  KUBA I MARTYNA

Link MARTA

 

 

Biuletyn Gminy Michałowice komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Podnośnik koszowy wynajem

Zajmujemy się świadczeniem profesjonalnych usług wynajmu podnośnika koszowego (20m) wraz z wykwalifikowanym operatorem. W zakresie: - Mycie okien,..


Oferujemy pracę na terenie zewnętrznym, sporadycznie wewnątrz dla Panów Suchy Las okolice ul. Sąsiedzkiej. Ogólny zakres czynności: koszenie trawy,..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez gpr24.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja "PROFIL" z siedzibą w Komorów 05-806, Stanisława Moniuszki 6

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"