:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Budżet obywatelski Pruszkowa na 2019

urzędy i administracja , Budżet obywatelski Pruszkowa - zdjęcie, fotografia

Rozpoczęła się III edycja Pruszkowskiego Budżetu Obywatelskiego 2018/2019, inicjatywy która w dwóch poprzednich edycjach cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców. W II Edycji Budżetu Obywatelskiego 2017/2018 zagłosowało - 3 523 osób co odpowiadało  7,34 % uprawnionych do głosowania (47 935 mieszkańców). Wynik był o 50% wyższy w stosunku do I Edycji - gdzie w całym mieście głosowało 5,1% uprawnionych.

Budżet obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu miejskiego. Dzięki niemu możecie Państwo przygotowywać własne projekty i popierać te zgłoszone przez innych, które w Państwa opinii najbardziej przyczynią się do rozwoju lokalnej wspólnoty, a konkretne efekty wspólnych decyzji zbudują lokalne więzi i odpowiedzialność za wspólne sprawy i przestrzeń publiczną.

Na tą edycję przeznaczam do rozdysponowania w poszczególnych obszarach – 1 250 000 zł.

Już do 5 lutego do 9 marca można zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego na rok 2019.

Aby zapewnić Państwu komfort w dostępie do informacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego Pruszkowa została udostępniona nowoczesna, funkcjonalna i przyjazna strona internetowa zarządzająca treścią budżetu obywatelskiego, dostosowana do urządzeń mobilnych oraz aplikacja elektroniczna do zgłaszania wniosków, a później do głosowania na zweryfikowane i zaakceptowane projekty.

W przygotowanych materiałach informacyjnych i promocyjnych znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne informacje - dowiecie się jak i gdzie złożyć swój projekt, jak wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz jaki jest harmonogram działań.

To Państwo zgłaszając projekty, biorąc udział w głosowaniu aktywnie włączacie się w działania naszego pruszkowskiego samorządu. Twój projekt, twój głos - to pomysł na nasze miasto.

Serdecznie Państwa zachęcam do włączania się w te działania, ponieważ warto mieć wpływ na to, co dzieje się wokół nas i nas dotyczy. Liczę na aktywny udział z Państwa strony, oraz na nowe ciekawe inicjatywy i pomysły. Razem zmieniajmy nasze miasto! Pruszków czeka na Wasze pomysły!

Jak wypełnić formularz zgłoszeniowy propozycji

 

 

 


Budżet obywatelski Pruszkowa na 2019 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się