:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C zamglenie

Czym się kierować, wybierając oczyszczacz powietrza?

zdrowie, kierować wybierając oczyszczacz powietrza - zdjęcie, fotografia

Jakość powietrza w naszym kraju, pomimo szumnie nagłaśnianej walki ze smogiem, nie ulega znacznej poprawie, a nawet jest wręcz przeciwnie.  Mając przy tym ograniczony wpływ na to, co dzieje się na zewnątrz, we własnych czterech ścianach możemy zanieczyszczeniom przeciwdziałać. I tym, które napłyną wraz z nami do wnętrz, jak i tym wygenerowanym przez nas samych, jak kurz itp. Jednakże jest to obarczone pewną dozą wysiłku z naszej strony, ponieważ to my sami musimy dokonać wyboru urządzenia, które będzie oczyszczało powietrze w naszym najbliższym otoczeniu i nie można tego robić bez zastanowienia. Niestety, ale bylejakość jest ciągle obecna w wielu produktach i należy im się bacznie przyglądać. W myśl założenia, czego przede wszystkim po danym urządzeniu oczekujemy.

 

Czym powinien charakteryzować się dobry oczyszczacz powietrza

Aby móc dokonać jakiegoś sensownego wyboru, należy mieć przede wszystkim punkt odniesienia, eksponat, na którym będziemy się wzorować i według niego ustalać przydatność danych urządzeń dla naszych celów. Dlatego w tym wypadku, mając na względzie problem czystości powietrza w naszych domach, posłużą nam za taki wzór oczyszczacze powietrza Blueair.

Szwecja niewątpliwie należy do krajów, gdzie o jakość środowiska naturalnego, a co za tym idzie, o czystość powietrza dba się wyjątkowo skutecznie. Oczyszczacze powietrza Blueair pochodzą zaś właśnie stamtąd, można więc mieć całkowitą pewność, że zostały poddane rygorystycznym badaniom na swoją użyteczność i skuteczność. I to jest właśnie punkt pierwszy, na jaki należy zwrócić uwagę podczas wyboru oczyszczacza powietrza: obecność przy produkcie wszelkich koniecznych atestów i homologacji, potwierdzających wysoki standard urządzenia.

Dobry oczyszczacz musi mieć przynajmniej dwa sposoby oczyszczania. W omawianym przykładzie jest to połączenie filtracji elektrostatycznej i mechanicznej, gdzie poprzez połączenie zaawansowanych materiałów filtracyjnych i komory jonizacyjnej uzyskuje się przechwytywanie zanieczyszczeń na poziomie 99,97%, w wielkości do 0,1 mikrona.

Jeżeli jest przeznaczony do niewielkich powierzchni, musi być łatwy do przeniesienia, by móc pracować w innym pomieszczeniu. Równie ważna jest także łatwość wymiany filtra, a co gwarantują oczyszczacze powietrza Blueair

Kolejnym, nie mniej istotnym czynnikiem jest łatwość obsługi, także na odległość i urządzenia z pilotem to gwarantują. Oczyszczacz musi być także jednocześnie miernikiem jakości powietrza, a to w tym celu, aby można było ustawiać urządzenie na załączanie się w trybie automatycznym, np. gdy wyjeżdżamy, a nie chcemy, by zbierał się nam pod naszą nieobecność w domu kurz. Z doświadczenia wiemy, że bez oczyszczacza zbierze się go pod naszą nieobecność spora warstewka.

Na koniec warto wspomnieć, że równie ważne jest dopasowanie urządzenia do metrażu, w jakim będzie funkcjonowało, czyli do jego wydajności. Nieporozumieniem jest bowiem używanie oczyszczacza do pomieszczenia o przykładowej powierzchni 18 m², który będzie pracował w salonie z aneksem kuchennym o powierzchni dwa razy większej.

 

 


Czym się kierować, wybierając oczyszczacz powietrza? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się