:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

„Czytanki w ogrodzie” dla najmłodszych w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woy

Kiedy: 2018-07-05 , godzina: 11:30 | Gdzie: Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie Pl. Jana Pawła II 2, 05-800 Pruszków

rozrywka, „Czytanki ogrodzie” najmłodszych Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego Stefana - zdjęcie, fotografia

 

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na specjalny cykl spotkań skierowanych do dzieci młodszych. W przygotowanej przestrzeni w ogrodzie muzealnym, rodzice i małe dzieci będą mogły wysłuchać niezwykłych bajek. Po ich przeczytaniu i omówieniu odbędzie się część animacyjna, w czasie której uczestnicy wykonają charakterystyczne dla nich zabawki. W ten sposób każda opowieść stanie się prawdziwą przygodą.

Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek lata od 28 czerwca do 30 sierpnia, od godz. 11:30. Czas spotkania to ok. 60 minut.  Wstęp wolny, bez zapisów.

Warto podkreślić, że bajki mają ogromny wpływ na rozwój dziecka. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, historię, uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania. Bajki oddziałują również na sferę emocjonalną dziecka. Przemawiają do jego uczuć. Opowieść wzrusza, przybliża pojęcie dobra i zła. Uczy dokonywania właściwych wyborów, gdyż zawarty w bajce morał wskazuje na jego konsekwencje.

Dzięki realizacji cyklu wakacyjnych czytanek Muzeum chce wprowadzić dzieci w świat literatury, rozbudzić zaciekawienie książką przez zabawy literacko-artystyczne a tym samym kształcić nawyki czytelnicze.

 

 

„Bajki Rozśmieszajki”

Lipcowe spotkania odbywać się będą w kręgu „Bajek Rozśmieszajek” autorstwa Tamary Michałowskiej. Wybrane opowiadania z powodzeniem mogą być czytane najmłodszym wielbicielom książek. Opowiadają one o niezwykłych przygodach pięciorga bohaterów: zapomnianej lokomotywy, latającej krowy, słonia Pyrrusa, odkrywcy skarbu Andrzeja i podróżnika Jana. Napisane są pięknym, a zarazem pełnym życia językiem. Jest w nich dużo akcji i humoru, równocześnie niosą w sobie wiele mądrości.

 

- 28 czerwca - „Lokomotywa i strongmani” (wykonanie przez dzieci kukiełki strongmana i lokomotywy do domowego teatrzyku);

- 5 lipca - „Latające krowy” (wykonanie odlotowej krowiej czapki);

- 12 lipca - „Zawrotna kariera słonia Pyrrusa” (wykonanie słonia z materiałów przeznaczonych do recyclingu);

- 19 lipca - „Skarb Wielkiego Chana” (wykonanie podkowy/medalionu na szczęście);

- 26 lipca - „Wymarzona podróż” (wykonanie wieloryba z plastikowego kubeczka).

 

 

„Bajki Pomagajki”

Sierpniowe spotkania zainspirowane zostały terapeutycznymi „Bajkami Pomagajkami” Edyty Grabowskiej-Gwardiak. Jest to zbiór 10 pouczających historii. Dzięki nim najmłodsi czytelnicy dowiedzą się, jak ważne jest spędzanie wolnego czasu na powietrzu, czy jak frustrujące dla otoczenia jest grymaszenie oraz wieczne niezdecydowanie. Na pewno nie ujdzie uwadze również ich nowe, ekologiczne, a zarazem ekonomiczne podejście do życia - dokładne zakręcanie kranów i wyłączanie światła, kiedy nie jest już potrzebne.

 

- 2 sierpnia - „Operacja natura” (sadzenie roślin);

- 9 sierpnia - „Przeszkadzajka” (wykonanie instrumentów – przeszkadzajek - marakasy);

- 16 sierpnia - „Kapiący Problem, czyli o tym, jak łazienka chciała wychować swoich właścicieli” (wykonanie ryby z kartonu i szpatułki);

- 23 sierpnia - „Niepewna Królewna” (wykonanie serca z włóczki);

- 30 sierpnia - „Wielka wyprawa małej mrówki” (wykonanie mrówki z łyżek).

 


 * * *

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zajmuje się badaniem i ochroną unikatowego w skali Europy dziedzictwa pradziejowego, jakie stanowi Mazowieckie Centrum Metalurgiczne – drugie co do wielkości centrum hutnicze „barbarzyńskiej” Europy. Realizując swoją misję placówka szczególną troską naukową otacza zbiory tworzące niepowtarzalną kolekcję  archeologiczną oraz organizuje liczne wydarzenia popularyzatorskie i edukacyjne. Jako żywy ośrodek muzealny jest przestrzenią spotkań ludzi nauki i kultury, miejscem otwartym dla lokalnej społeczności, prowadzi wiele wydarzeń i warsztatów poza swoimi murami. Poprzez wszelkie podejmowane inicjatywy Muzeum dąży do rozbudzenia w społeczeństwie autentycznego zainteresowania przeszłością
i wyrobienia nawyku uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze.

 

Kontakt:

 

Monika Pawełczyńska-Ślusarczyk – specjalista ds. Public Relations

tel. +48 22 758 72 66,  e-mail: m.pawelczynska.slusarczyk[email protected]

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie

Pl. Jana Pawła II 2, 05-800 Pruszków

www.mshm.pl

www.facebook.com/pruszkow.mshm

 

 

 


„Czytanki w ogrodzie” dla najmłodszych w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się