:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C rozproszone chmury

Do zarządu i maszynistów WKD!

komunikacja, zarządu maszynistów - zdjęcie, fotografia

Wszyscy jesteśmy dumni z naszej kolejki założonej 90 lat temu. To była przecież pierwsza kolej elektryczna w Polsce!

Bardzo prosimy Was jednak, aby w miarę możliwości, raczej maksymalnie zwalniać przed przejazdami drogowymi (za którymi przecież i tak są zaraz perony), niż przeciągle trąbić... A może udałoby się zwalniać do 5-10 km/godz zamiast obowiązkowych 20 km/godz i oszczędzić nam trąbienia? Część pociągów, mniej więcej do piąty, tak już właśnie robi, za co bardzo dziękujemy!

Dla mieszkańców domów położonych tuż przy torach naprawdę jest problemem, gdy wcześnie rano lub późnym wieczorem ktoś głośno trąbi 100 metrów od ich domów. Na zewnątrz ten sygnał jest dużo głośniejszy niż w wtłumionej kabinie pociągu. Każdy człowiek dwa razy się ogląda zanim zbliży się do torów i chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że całe to trąbienie „na wszelkich wypadek” jest trochę nadmiarowe.

Wszyscy wiemy o sygnale „baczność”, jednak rozwiązywanie problemów bezpieczeństwa, przez zarząd WKD, sygnałem „baczność” , zamiast światłami i szlabanami jest straszną arogancją. Dlaczego pół miasta ma stawać na baczność o 5tej rano, a potem co 15 minut przez cały dzień?

Mieszkańcy Komorowa.

Forum Komorów


Do zarządu i maszynistów WKD! komentarze opinie

  • gość 2018-09-05 07:06:50

    Wrzesień 2018. Trwa festiwal chamstwa ze strony maszynistów WKD - od kilku dni większość pociągów przejeżdżających przez Podkowę trąbi do pustych peronów nawet, gdy wjeżdżąją od strony, przy której nie ma przejazdów. Sygnały są celowo bardzo długie i możliwe głośne. Już od 4 tano. A ponieważ wszystkie dochodzą natężeniem do 100 dB, to są zwyczajnie nielegalne na terenach zamieszkałych. Zdarzenia te są nagrywane. Nękanie trwa od dawna, sprawa trafi więc do prokuratury a w przygotowaniu jest pozew zbiorowy.

Dodajesz jako: Zaloguj się