:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Dzień bez samochodu z WKD! Dni Transportu Publicznego 2018

komunikacja, Dzień samochodu Transportu Publicznego - zdjęcie, fotografia

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. w związku z obchodami Europejskiego Dnia bez Samochodu, przypadającego w dniu 22 września, wprowadza ofertę specjalną „Dzień bez samochodu w WKD”. Zgodnie z tą ofertą, w dniu 22 września 2018 r. każdy pasażer posiadający przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu może na jego podstawie podróżować pociągami WKD na całej trasie, bez konieczności nabywania biletu na przejazd.

Przyłączając się do obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu za pośrednictwem specjalnej oferty „Dzień bez samochodu WKD” chcemy zachęcić wszystkich mieszkańców obszaru, przez który przebiega linia kolejki, a przede wszystkim tych zmotoryzowanych, do skorzystania z przejazdów transportem szybkim, bezpiecznym, wygodnym i ekologicznym. Wszystkie te warunki spełniają pociągi „wukadki”. Właścicieli pojazdów spalinowych chcielibyśmy skłonić do tego, aby chociaż w tym jednym dniu zrezygnowali z samochodu bądź motocykla na rzecz komunikacji szynowej, pozostawiając swój środek transportu pod domem lub na jednym ze specjalnych parkingów, które sukcesywnie powstają obok trasy kolejki podkreśla Michał Panfil, Prezes Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że w ramach oferty specjalnej „Dzień bez samochodu w WKD” pasażerom, którzy posiadając przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu, skasują bilet jednorazowy na przejazd lub pasażerom posiadającym zakupiony wcześniej bilet okresowy, zawierający w swoim okresie ważności dzień 22 września 2018 r. nie będzie przysługiwać zwrot środków finansowych.

Europejski Dzień bez Samochodu jest elementem międzynarodowej kampanii proekologicznej świętowanej corocznie w dniu 22 września. Według przyjętych założeń powinien wspomagać idee proekologiczne dotyczące zmniejszenia ilości spalin wytwarzanych przez pojazdy samochodowe poruszające się po drogach, w szczególności w centrach miast. Zasadnicze cele obejmują kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnianie informacji o negatywnych skutkach korzystania z samochodów, czy przekonanie ich użytkowników do alternatywnych środków transportu, wśród których jednym z kluczowych jest transport szynowy. Dzięki promocji transportu publicznego podmioty uczestniczące w kampanii (organizatorzy transportu, przewoźnicy) chcą dowieść, że życie w mieście bez samochodu jest możliwe.

 

Dni Transportu Publicznego 2018

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zaprasza na imprezę plenerową w ramach Dni Transportu Publicznego w WKD, która odbędzie się
w dniu 22 września 2018 roku na terenie siedziby spółki w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Stefana Batorego 23 (wejście od ul. Radońskiej).

Ramowy harmonogram imprezy wraz z działaniami towarzyszącymi jest następujący:

 • Godz. 12:20: odjazd poiągu rejsowego ze stacji Warszawa Śródmieście WKD w relacji do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska (pociąg zatrzymuje się na wszystkich pośrednich stacjach i przystankach osobowych zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy); przejazd na podstawie biletu okolicznościowego dostępnego nieodpłatnie od dnia 20 września br. w kasach biletowych WKD.
 • Godz. 13:15: przyjazd pociągu rejsowego do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska.
 • Godz. 13:30: powitanie gości i oficjalne rozpoczęcie imprezy.
 • Godz. 17:31: odjazd pociągu rejsowego z gośćmi ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska do stacji Warszawa Śródmieście WKD (pociąg zatrzymuje się na wszystkich pośrednich stacjach i przystankach osobowych zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy); powrót na podstawie biletu okolicznościowego podstemplowanego specjalną pieczęcią na stoisku WKD lub w Izbie Tradycji EKD/WKD lub na hali przeglądowo-naprawczej.

W ramach imprezy przewidziano następujące atrakcje dla Gości:

 • zwiedzanie hali przeglądowo-naprawczej, projekcja filmu
 • zwiedzanie Izby Tradycji EKD/WKD
 • wystawa taboru WKD
 • wystawa historyczna przy Izbie Tradycji EKD/WKD
 • wystawa dotycząca przedsięwzięć inwestycyjnych zrealizowanych w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy
 • atrakcje dla najmłodszych, w tym m.in. zabawy manualne, zabawy z animatorem
 • fotobudka i monidła z możliwością wykonania pamiątkowego zdjęcia z DTP 2018
 • stoisko WKD z materiałami informacyjnymi i promocyjnymi
 • poczęstunek dla Gości, w tym m.in. grochówka

 


Dzień bez samochodu z WKD! Dni Transportu Publicznego 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się