:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Etno Jazz Fest Otrębusy 2014

Aktualności_, Otrębusy - zdjęcie, fotografia 

21.09.2014, godz. 17.00, Ogród Świetlicy „Okej” w Otrębusach, ul. Krótka 10

Na zakończenie lata zapraszamy na ósmą edycję naszych koncertów w Otrębusach. W tym roku, na deskach otrębuskiej sceny, usłyszymy dwa zespoły. Legendarną formację „ORKIESTRA NA ZDROWIE” i „TRIFONIDIS ROOTS TRIO”. Koncerty wzbogacą warsztaty bębniarskie, prowadzone przez Jerzego „Słomę” Słomińskiego.


Jacek Kleyff - twórca i założyciel w 1986 roku „ONZ”. Postać wielobarwna, charyzmatyczna i kultowa na polskiej scenie muzycznej. W 1970 roku wraz z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim założył „Salon Niezależnych”, który trzykrotnie został laureatem Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA. Kabaret ten szybko znalazł się u szczytu popularności.


W 1976 roku za swą niezależność został ukarany przez ówczesne władze PRL zakazem występowania. Dziś Jacek Kleyff regularnie koncertuje solo oraz z zespołem. Śpiewa zarówno piosenki z okresu „Salonu Niezależnych” jak i „ONZ”. W 2013 roku ukazała się solowa płyta Jacka pt. „Znalezienie”, na której gościnnie wystąpili m.in. Stanisław Soyka, Magda Umer, Wacław Jaszczuszyn, Tomasz Jaśkiewicz, Ania Patynek i Jerzy „Słoma” Słomiński.


Jerzy „Słoma” Słomiński - prekursor gry na bębnach w Polsce. Śpiewa, grywa na mandolinie, perkusji i gitarze elektrycznej. W latach 80tych zajął się wytwarzaniem profesjonalnych bębnów typu conga. W swojej karierze współpracował m.in. z „ONZ”, „Brygadą Kryzys”, „Osjanem”, „Orkiestrą Razem”, Antoniną Krzysztoń. Obecnie występuje we własnym, założonym wraz z synami, zespole „Słoma i Przedwietrze”. Muzycy grają bardzo różnorodnie, od pierwotnych form bębniarskich, ska, reggae, funk, r&b, afro-beat oraz jazz, aż po brzmiące i kołyszące rumbą czy sambą melodie.


Maciej Trifonidis – multiinstrumentalista, kompozytor, producent. Tworzy wiele zespołów sceny jazzowej, world music, acoustik music, muzyki improwizowanej.


Daniel Moński- muzyk kolektywu „Masala Sound System”. Współpracował m.in. z zespołami „Yerba Mater”, „Belatine”, „Gadająca Tykwa”, „Ogrody Alamut”. Uczestnik wielu festiwali bębniarskich.


Jacek Mazurkiewicz- kontrabasista, kompozytor, łączy akustykę z elektroniką. Działa głównie na gruncie kameralistyki, tworzy m.in. z Mikołajem Trzaską.


Dożo można by pisać o Jacku Kleyffie, o Jerzym „Słomie” Słomińskim, Macieju Trifonidisie i całej reszcie muzyków. Po prostu trzeba przyjść i posłuchać koncertu, a chętnych do udziału w warsztatach prowadzonych przez „Słomę” chyba nie trzeba namawiać, wystarczą chęci i dobry humor.


Zapraszam gorąco!
Adam Fedorowicz


Orkiestra Na Zdrowie” wystąpi w składzie:                   „Trifonidis Roots Trio” wystąpi w składzie:


Jacek Kleyff - gitara, wokal                                                            Maciej Trifonidis- gitara akust. i elktr. flety


Jerzy „Słoma” Słomiński- bębny, mandolina, wokal           Jacek Mazurkiewicz- kontrabas, elektronika


Ania Patynek- bongosy, wokal                                                      Daniel Moński- darbuka, cajon, framedrums


Daniel Słomiński- bass


Warsztaty bębniarskie poprowadzi Jerzy „Słoma” Słomiński w dwóch sesjach po 3 godziny.


Początek warsztatów: godzina 11.00. Zapisy na warsztaty: Ośrodek kultury „Okej” Brwinów,
tel: (22) 729 59 34, 605 465 426, e-mail: [email protected]ów.pl ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!


Dodatkową atrakcją będzie degustacja tortu z okazji 6-tej rocznicy działalności portalu Otrebusy.pl


Przyjemności kulinarnych dostarczać będzie restauracja Elita.


Cały projekt przygotowany jest przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury „Okej” z Brwinowa,


Sołectwo Otrębusy i wszystkich ludzi nam życzliwych.


Etno Jazz Fest Otrębusy 2014 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się