:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C pochmurno z przejaśnieniami

Gmina Brwinów - przebudowa ulic w Otrębusach

inwestycje, Gmina Brwinów przebudowa Otrębusach - zdjęcie, fotografia

Trwają prace związane z przebudową ulic T. Toeplitza i Sadowej na odcinku od ul. T. Sygietyńskiego do ul. Wspólnej w Otrębusach.

Umowa na realizację tej inwestycji została podpisana pod koniec grudnia 2017 r. Wykonawcą jest firma MKL-BUD Sp. z o.o. Zakres robót obejmuje przebudowę całego pasa drogowego ul. T. Toeplitza z wjazdem w ul. O. Kolberga oraz części ul. Sadowej na odcinku od rejonu ul. T. Sygietyńskiego do rejonu ul. Wspólnej (bez skrzyżowań z tymi ulicami).

W pasie ul. Toeplitza zostanie wybudowana jezdnia asfaltowa z częściowo utwardzonym poboczem oraz chodnikiem między ul. Warszawską a ul. O. Kolberga. W środkowym odcinku będzie wyniesienie z kostki betonowej spowalniające ruch drogowy. Wyniesione zostanie również całe skrzyżowanie ul. T. Toeplitza z ul. Sadową, która na przebudowanym odcinku uzyska nową, asfaltową nawierzchnię z częściowo utwardzonym poboczem. Na całym przebudowanym odcinku ul. Sadowej zaplanowano chodnik po jej północnej stronie. Na odcinku między ul. T. Toeplitza a ul. Wspólną znajdzie miejsce wyniesienie z kostki betonowej spowalniające ruch kołowy.

– Obecnie trwają prace związane z budową odwodnienia dróg. Montowana jest infrastruktura podziemna, głównie zestawy rozsączające, mające docelowo magazynować i rozsączać do gruntu wodę z pasa jezdni. Odwodnienie drogi będzie przejmować wody opadowe i roztopowe z pasa drogowego. Ważne jest jednak, aby nie odprowadzać na drogę wody deszczowej z sąsiednich działek – mówi Szymon Jarząbek z Referatu Inwestycji i Remontów.

Koszt przebudowy wyniesie 966 000,00 zł, a planowane zakończenie robót to koniec czerwca br.


Gmina Brwinów - przebudowa ulic w Otrębusach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się