:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Gmina Miasto Pruszków zaprasza do skorzystania z bezpłatnego czipowania zwierząt

zwierzęta, Gmina Miasto Pruszków zaprasza skorzystania bezpłatnego czipowania zwierząt - zdjęcie, fotografia

Szanowni Mieszkańcy,
Gmina Miasto Pruszków zaprasza do skorzystania z bezpłatnego czipowania zwierząt oraz dofinansowania kosztów zabiegu sterylizacji/kastracji kotów i psów.

Prawo do skorzystania z dofinansowania 50% kosztów zabiegu przysługuje wyłącznie Mieszkańcom Pruszkowa.

Warunkiem skorzystania z dofinansowania jest:

  • wypełnienie pisemnego oświadczenia o woli dokonania sterylizacji/kastracji zwierzęcia oraz zobowiązania do uiszczenia lekarzowi weterynarii bezpośrednio po sterylizacji/kastracji pozostałych 50% kosztów zabiegu
  • okazanie przez Właściciela zwierzęcia dowodu osobistego lub jeśli jest to nowy dowód bez adresu zameldowania  pierwszej strony deklaracji PIT za poprzedni rok
  • okazanie dowodu aktualnego szczepienia psa przeciw wściekliźnie

Po oświadczenie należy zgłosić się do Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Pruszkowa (pok. 17) wraz z powyższymi dokumentami.

Zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt wykonywane będą łącznie z ich oznakowaniem elektronicznym (czipowaniem) oraz wpisem do Ogólnopolskiego Rejestru Zwierząt.

Właściciel zwierzęcia bezpośrednio po wykonaniu sterylizacji lub kastracji uiszcza lekarzowi weterynarii opłatę w wysokości 50% kosztów zabiegu tj. odpowiednio:

  • sterylizacja psa - 150,00 zł
  • kastracja psa - 75,00 zł
  • sterylizacja kota - 75,00 zł
  • kastracja kota - 50,00 zł

Kwoty przedstawione powyżej zostały ustalone w wyniku przeprowadzonej procedury przetargowej i będą obowiązywać w 2018 r. Dofinansowanie przysługuje właścicielowi zwierząt w ilości 2 sztuk w ciągu roku.

Miejsce wykonania czipowania oraz zabiegów sterylizacji/kastracji:

Przychodnia weterynaryjna VetCare
ul. Majowa 3
05-800 Pruszków
tel. 724-002-405
godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 10:00 - 21:00
sobota 10:00 - 16:00

Dofinansowanie realizowane jest w ramach „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Pruszkowa”.

 

 

 


Gmina Miasto Pruszków zaprasza do skorzystania z bezpłatnego czipowania zwierząt komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się