:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych

koncerty, Międzynarodowy Konkurs Chopinowski Instrumentach Historycznych - zdjęcie, fotografia

Znamy nazwiska uczestników zakwalifikowanych do Finału I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych:

 

  1. Dmitry Ablogin (Rosja)
  2. Antoine Grolée, de (Francja)
  3. Naruhiko Kawaguchi (Japonia)
  4. Krzysztof Książek (Polska)
  5. Tomasz Ritter (Polska)
  6. Aleksandra Świgut (Polska)


W drugim etapie Konkursu udział wzięło 15 pianistów z 7 krajów (8 z Polski, 2 z Japonii i po 1 ze Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Rosji, Francji i Rumunii). Koncerty finałowe odbędą się w dniach 12 i 13 września w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Uczestnikom towarzyszyć będzie Orkiestra XVIII Wieku pod batutą maestro Grzegorza Nowaka. W wykonaniu finalistów usłyszymy jednokrotnie Koncert fortepianowy e-moll oraz pięciokrotnie Koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina. Zwycięzcę Konkursu poznamy późnym wieczorem 13 września. Uroczysty koncert laureatów odbędzie się 14 września w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej, podczas uroczystej gali, którą transmitować będą Telewizja Polska oraz Program 2 Polskiego Radia. Wszystkie etapy konkursu oglądać można na kanale Youtube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.Pierwsza nagroda w konkursie to 15000 Euro.

Więcej informacji na stronie www.iccpi.eu.


I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się