:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Informacje Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie

rozrywka, Informacje Centrum Kultury Sportu Pruszkowie - zdjęcie, fotografia

Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie to przestrzeń dla każdego w dziedzinie kultury, sztuki, rozrywki i biznesu. Miejsce twórcze, z ambicjami, nowocześnie zarządzane, otwarte na potrzeby lokalnej społeczności, turystów i inwestorów. Celem działania Centrum Kultury i Sportu jest zaspokajanie potrzeb i zainteresowań mieszkańców Pruszkowa i okolic w sferze kultury, rekreacji i sportu.

W programie mamy wspieranie aktywności i kreatywności mieszkańców Pruszkowa i gminy, edukację kulturalną i wychowanie przez sztukę. Inicjowanie i promowanie uczestnictwa w sporcie, podtrzymywanie tradycji oraz rozwój świadomości narodowej, propagowanie praktyki „dobrego czasu wolnego”, integrowanie mieszkańców oraz tworzenie warunków dla rozwoju lokalnych inicjatyw, a także współdziałanie z instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami o podobnych celach i zadaniach.
 

Centrum Kultury i Sportu to kompleksowy obiekt, który łączy w sobie kilka nieruchomości o różnych funkcjonalnościach. W ramach Centrum działają dwa ośrodki sportowe z bogatą historią. Stadion piłkarski Znicz, kolebka klubu piłkarskiego Znicz Pruszków oraz hala sportowa Znicz z trzema tysiącami  miejsc siedzących, w której regularnie trenują i rozgrywają mecze dwa kluby koszykarskie Znicz Basket Pruszków oraz Panattoni Europe Lider Pruszków.

Do dyspozycji gości są również korty tenisowe, a także nowa atrakcja w postaci boiska do piłki plażowej.

Obiekt otrzymał nazwę Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie. Jego bryła architektoniczna nie jest przypadkowa. Zarówno elewacja, jak i elementy wewnątrz budynku nawiązują do unikatowego zagłębia metalurgicznego, które działało na tym obszarze w okresie późno lateńskim oraz za czasów wpływów rzymskich, czyli od II wieku p.n.e. do III wieku naszej ery. W owych czasach stanowiło drugie co do wielkości centrum hutnicze w Europie. Warto pamiętać i przypominać o historii regionu, a upamiętnienie jej poprzez formę architektoniczną jest bardzo ciekawym rozwiązaniem.

W nowym budynku znajduje się reprezentacyjna sala widowiskowa z 398 miejscami i zapleczem scenicznym, a także sala audytoryjna dla 210 widzów. Dodatkowo zaprojektowane zostały sale rytmiki, baletu, muzyki, malarstwa i rzeźby. Jest także przestrzeń przeznaczona na siłownię i fitness z kompleksem saun i boiskiem do ricocheta, najszybszej gry rakietowej oraz kompletnie wyposażona ścianka wspinaczkowa. W części komercyjnej znajdują się sale konferencyjne i powierzchnie biurowe przeznaczone do wynajęcia oraz cześć restauracyjna. Do dyspozycji gości oddajemy nowoczesny parking naziemny i podziemny mieszczący ponad 300 samochodów.

W budynku znalazły  swoje nowe siedziby instytucje kultury działające w Pruszkowie. Są to Miejski Ośrodek Kultury im. Aleksandra Kamińskiego z szeroką ofertę zajęć, warsztatów i wydarzeń artystycznych i kulturalnych oraz wielokrotnie nagradzany na festiwalach krajowych i zagranicznych Zespół Tańca Ludowego "Pruszkowiacy" z bogatą propozycją zajęć wokalnych i tanecznych.


Informacje Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się