:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C bezchmurnie

Informacje Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury

Kiedy: 2018-04-15 , godzina: 15:00 | Gdzie: Nadarzyński Ośrodek Kultury, Pl. Poniatowskiego 42, Nadarzyn

teatr, Informacje Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury - zdjęcie, fotografia

15.04.2018r. godz. 16.00

Przestawienie pt. „Guliwer” w wykonaniu Teatru Wariacja

„Guliwer” to bajka o niezwykłym lekarzu okrętowym, który od dziecka marzył o morskich przygodach. Zaciągnął się na piękny okręt „Antylopa”

i wyruszył ku przygodom. Podczas swojej pierwszej morskich podróży spotkał malutkich ludzi żyjących

w krainie Liliputów. Mimo małego wzrostu byli odważni i waleczni. Właśnie kiedy przybył do nich Guliwer prowadzili wojnę z krainą Blefusku o tradycję obierania jajek. Człowiek góra za przyjazne przyjęcie do krainy Liliputów podstępem pomógł im zwyciężyć wrogów.

Guliwer choć przewyższał wzrostem lud Liliputów i początkowo przerażał małych ludzi, to w końcu został ich przyjacielem. Nie wszystkim Liliputom podobało się zachowanie wielkiego człowieka. Guliwer musiał uciekać przed gniewem Liliputów. Odnalazł swoją łódkę i wrócił do domu. Nie na długo jednak, ponieważ już w czasie drogi powrotnej planował kolejną podróż.

Bilet: 5 zł/ dziecko

 

15.04.2018 r. godz. 15.00

Temat dociekań: Do czego może przydać się filozofia w życiu?

Nie należy dawać wiary temu, co oczy widzą, a uszy słyszą. Prawdę o tym, co naprawdę jest, poznaje nie lada kto, nie każdy zacny obywatel, który ma tylko oczy i uszy. Prawdę może poznać tylko rozum.

Fragment książki Kacper w krainie filozofów Ireny Bukowskiej zainspiruje uczestników do podjęcia dyskusji na temat: Co to jest filozofia, na jakie pytania odpowiada, czy może przydać się w codziennym życiu, i jeżeli tak, to w jaki sposób, a jeżeli nie, to dlaczego? Zastanowimy się dlaczego ludzi stawiają pytania filozoficzne. Być może sami ułożymy takie pytania i  będziemy starali się na nie odpowiedzieć w wesołej atmosferze, sprzyjającej wyrażaniu własnych myśli. Prawdopodobnie poruszymy tematy: myślenia, dyskutowania, umiejętności wyboru, umiejętności przekonywania i argumentowania swoich racji, a także trwania przy swoim stanowisku, mimo nacisków innych osób.

Informacja dla Rodziców:

Pracować będziemy na klasycznej definicji filozofii jako umiłowania mądrości, która powstała z zaciekawienia i zachwytu nad światem. Będziemy rozmawiać o filozofowaniu jako treningu dla mózgu. Poruszymy koncepcję arystotelesowego złotego środka, zalecającej zachowanie umiaru we wszystkim, co robimy.

Prowadzi Róża Stawierej.

Wstęp wolny!!!

 

19 kwietnia 2018 r. godz. 17.00

"Wiem, co podpisuję"

Pośpiech zazwyczaj okazuje się złym doradcą. Wiedzą o tym przedstawiciele handlowi działający w imieniu i na rzecz różnych dostawców usług telekomunikacyjnych. Niestety wciąż zdarza się, że działania niektórych z nich są nieuczciwe.

Co zrobić, aby nie paść ofiarą oszusta? O czym należy pamiętać podczas zawierania umów?

prowadzenie: Ewa Domańska, Mateusz Ossowski

Zespół Kampanii Edukacyjno-Informacyjnych

Departament Polityki Konsumenckiej

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH!!!

Wstęp wolny!!!

Nadarzyński Ośrodek Kultury, Pl. Poniatowskiego 42, Nadarzyn, tel. 22 729 89 15,  www.nok.pl

 

 


Informacje Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się