:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Jak zwiększyć swoją szansę na dostanie pożyczki?

inwestycje, zwiększyć swoją szansę dostanie pożyczki - zdjęcie, fotografia

Kto starał się na przykład o mieszkanie pod zastaw hipoteczny, dobrze wie, jak dużo zabiegów trzeba wykonać, żeby zwiększyć swoją zdolność kredytową i dobrze wypaść w oczach banku. Na szczęście pożyczki na mniejsze kwoty i dowolny cel są łatwiejsze do pozyskania. Ale i tu ocenia się wniosek klienta, więc warto wiedzieć, jak zwiększyć swoje szanse na przychylną decyzję.


 

1. Porównaj

Zacznijmy od korzyści, jakie daje ranking chwilówek bezpiecznechwilowki.pl. W jednym miejscu jest zgromadzonych wiele ofert, a co za tym idzie – możesz doskonale rozeznać się w obecnych realiach rynkowych. Oprócz podanego oprocentowania szybko i czytelnie zapoznajesz się z innymi istotnymi parametrami. Jeśli potrzebujesz szybkiej i korzystnej pożyczki, zacznij od tego, gdzie możesz ją zdobyć. Być może część firm odpadnie ze względu na ograniczenia wiekowe lub brak pożyczek dochodzących do kwoty, której potrzebujesz. Dlatego upewnij się, które banki i firmy pozabankowe mają ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań. Dopiero później zacznij się zastanawiać, jak spełnić stawiane wymagania formalne i inne istotne aspekty.

 

2. Pokaż lojalność

Z jednej strony, na rynku nie brakuje ciekawych, darmowych chwilówek (naprawdę – ich RRSO wynosi 0%!), ale są one zarezerwowane dla nowych klientów. To wbrew pozorom nie zawsze przyczynia się do pożądanej z marketingowego punktu widzenia lojalności. Ale ta bywa nagradzana w inny sposób. Na przykład klienci pewnych instytucji mogą liczyć na indywidualne oferty, które są dostępne wyłącznie dla nich. Jak pokazują nasze decyzje dotyczące finansów czy ubezpieczeń, czasami przyzwyczajenie wygrywa z matematycznym, ekonomicznym rozsądkiem. Po prostu przywiązujemy się do pewnych rozwiązań.

 

3. Spłać zobowiązania

Chociaż pożyczki oznaczają o wiele mniej formalności niż kredyty, to i tak w większości przypadków podczas weryfikacji wniosku sprawdza się bazy BIK, ERIF, KRD czy BIG. Jeżeli widniejesz na liście dłużników, masz rozmaite zobowiązania, Twoje szanse na pożyczkę maleją. Dlatego oczyść sytuację, zanim zajmiesz się przygotowaniem niezbędnego wniosku.

 

4. Odpowiednio zaplanuj pożyczkę

W wielu firmach możesz zdecydować o liczbie rat i czasie spłaty zobowiązania. Może się okazać, że drobna zmiana w tych parametrach wpłynie na pozytywną weryfikację wniosku i otrzymasz szansę wzięcia pożyczki, z tym że na warunkach nieco innych niż pierwotnie zakładane.

 

5. Pamiętaj o karcie kredytowej

Jeśli chodzi o ocenę zdolności kredytowej czy pożyczkowej, dana instytucja może być zainteresowana tym, czy posiadasz kartę kredytową. Nawet jeżeli nie znajdują się na niej pieniądze do spłacenia i tak jest ona traktowana jako rodzaj zobowiązania, które negatywnie wpływa na szansę otrzymania pożyczki.

 

6. Dodatkowe zabezpieczenie

Szybkie chwilówki online na bezpiecznechwilowki.pl różnią się między innymi oprocentowaniem, ale nie zawsze masz szanse je otrzymać. Dlatego warto rozważyć opcję dodatkowego zabezpieczenia – w formie zastawu, ubezpieczenia lub poręczenia. Klienci decydują się czasem także na branie pożyczki z inną osobą, żeby zwiększyć nadzieje na pozytywną weryfikację. Każdy legalny i skuteczny sposób jest dobry. Ważne tylko, aby działać rozsądnie i w ramach regulaminu, bez przeoczenia kluczowych danych.

 

7. Konsolidacja

W szczególnej sytuacji znajdują się osoby, które wpadły już w spiralę zadłużenia, mają problem z uregulowaniem wszystkich zobowiązań. Dość naturalnym wyborem staje się wtedy konsolidacja zadłużenia w jednej firmie (albo na przykład refinansowanie pożyczki). Istnieją sposoby na łagodne wychodzenie z długów, trzeba jednak podejmować racjonalne, mądre decyzje.


Jak zwiększyć swoją szansę na dostanie pożyczki? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się