:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Kolejna IFA jeszcze trwa

Wprawdzie w piątek 31 sierpnia rankiem – jak zwykle - tłumy ciekawskich runęły na wejścia targowe, to sama impreza trwa do 5 września włącznie.

A skoro przy tłumach jesteśmy to po pierwszym dniu (piątek) przy tzw. Wejściu Południowym obserwowaliśmy z kolegą (robił tzw. panoramiczne fotki) wychodzących pracowników targów oraz handlowców – z reguły czekających na taksówki. Z kolei dnia następnego z rana, kiedy się zatrzymałem ze swoją ciężką torbą w tym samym miejscu – setki, ba! – tysiące osób wysypywały się z kolejki S-bhan idąc do pracy. Daje to skromne pojęcie o wielkości imprezy – w tym roku na powierzchni 161,2 tys. m2 i z udziałem 1814 firm, w tym kilkunastu polskich. Widziałem prosto, niemal ubogo urządzone stoisko dystrybutora Manta, wytwórcy Mesko (stoisko Adler sp.) czy przedstawicielstwo Ziemi Dolnośląskiej. Berlińska IFA ma zawsze hasła wiodące – jest też imprezą wielopłaszczyznową. W tym roku było to , czyli połączone siecią bezprzewodową i współpracujące ze sobą urządzenia domowe. Temu hasłu podporządkowane były stoiska głównych firm jak: Siemens, Bosch, Miele, LG, Philips, WMF (coffee connect) (firma wysokiej jakości sprzętu kuchennego), Sharp, Beko i Vestel czy Grupa Electrolux. Bo właśnie kuchnia w gospodarstwach domowych jest tym miejscem,  gdzie ogniskuje się życie domowe – rodzinne. Oczywiście, większość firm wymienionych oraz setki mniejszych, mało znanych starają się na IFA-ie zaprezentować jakieś innowacyjne rozwiązaniach w swoich produktach. Udział Home Appliances od 10 lat na IFA jest partnerski do elektroniki domowej, ba! – zdaje się dominować, granice są tu trudne do określenia. Swoim smartfonem już sterujemy gotowaniem, uzupełnieniem lodówki, pracą pralki, oglądaniem i pobieraniem przepisów w budowaniu domowego menu. To taki pilot wspomagający życie w domu! I te domowe urządzenia dzielą się na małe (small) i duże – udział tych małych w globalnym rynku (z wyjątkiem Ameryki Płn.) sięga 48 mld euro – wzrost od ub. roku o 8%. Niektórym rozwiązaniom w kuchni, domu oraz domowej elektronice poświęcimy odcinki w papierowej wersji „Głosu Pruszkowa”. 

 

Tekst & foto (specjalnego wysłannika Głosu Pruszkowa) – Adama St. Trąbińskiego

 


Kolejna IFA jeszcze trwa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się