:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Komorów - Decyzja MWKZ w sprawie WPISU do REJESTRU ZABYTKÓW

powiat , Komorów Decyzja sprawie WPISU REJESTRU ZABYTKÓW - zdjęcie, fotografia

Przedstawiam Państwu decyzję Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z najważniejszymi fragmentami uzasadnienia, z którego wynika, iż organizacje społeczne zostały uznane za strony w postępowaniu dotyczącym wpisu zespołu pałacowo-parkowego w Komorowie oraz Al. M. Dąbrowskiej wraz z jej przedłużeniem w pierwotnym śladzie do bramy ww. zespołu.


To sukces mieszkańców zaangażowanych w obronę zabytkowych terenów Komorowa oraz wielu organizacji lokalnych i ponadlokalnych, a także samorządowców z Gminy Michałowice.


Tereny te nie powinny stać się jedynie komercyjnie potraktowane i przekształcone np. pod market (planowany Lidl), a w konsekwencji zagrożone dużym ruchem samochodowym, do którego nie są przeznaczone nasze drogi. Dziękuję za ogromne wsparcie Państwa w dyskusji na tym forum. Pozdrawiam i zapraszam na komisję konserwatorską 14 maja br.

Aurelia Zalewska


Komorów - Decyzja MWKZ w sprawie WPISU do REJESTRU ZABYTKÓW komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się