:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C lekkie zachmurzenie

Królewski Festiwal Biegowy w Warszawie

Kiedy: 2018-09-09 , godzina: 00:00 | Gdzie: Warszawa Wilanów

biegi, Królewski Festiwal Biegowy Warszawie - zdjęcie, fotografia

Dziś stajemy przed kolejnym wyzwaniem. 9 września w ramach Dni Wilanowa organizujemy drugą edycję Królewskiego Festiwalu Biegowego. Tym razem jednak nie będą to tylko biegi na 5 i 10 km oraz biegi dla dzieci. Podbijamy stawkę o I KRÓLEWSKI PÓŁMARATON! To gratka dla biegaczy – gdyż atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasy ulicami Wilanowa przyczyniają się do bicia rekordów życiowych. To będzie czas najszybszych piątek, dyszek, a teraz także PÓŁMARATONÓW!

Dwa tygodnie później - 22 września, kolejne wyzwanie – III Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego im Jerzego Róży „Kaktus”. To wyjątkowe wydarzenie, w którym nie ma zwycięzców. Każdy sam wybiera dystans i godzinę startu. Trasa jest nietypowa, bo przebiega przez Kopiec Powstania Warszawskiego – pętla ok. 750 m. Początkowo biegacze wbiegają po płaskich i szerokich schodach, by później zbiegać leśną ścieżką. Jeżeli dodamy do tego grupy rekonstruktorskie, rozstawione na trasie biegu, które odgrywają sceny nalotów, bombardowań, strzelanin czy szpitali polowych, a do tego zagrzewają do pokonywania kolejnych okrążeń, otrzymujemy wspaniałą, acz nietypową lekcję historii. Wszystko to dla naszych Gości Specjalnych – weteranów Powstania Warszawskiego, którzy są z nami w trakcie wydarzenia - wręczają medale kończącym bieg oraz raczą przybyłych historiami i anegdotami z czasów Powstania. Częściowy dochód z imprezy zostaje przekazany Środowisku IV Obwodu Ochota.

 

 

Ze sportowym pozdrowieniem,

 

 

Karolina Jagodzińska


Królewski Festiwal Biegowy w Warszawie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się