:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C pochmurno z przejaśnieniami

Liga Szóstek Piłkarskich - Mantika zwyciężyła w Pucharze 3 Maja

piłka nożna, Liga Szóstek Piłkarskich Mantika zwyciężyła Pucharze - zdjęcie, fotografia

Weekend majowy to dla zawodników pruszkowskiej Ligi  Szóstek Piłkarskich tradycyjnie czas rywalizacji o Puchar 3 Maja. Kulminacyjne zdarzenia miały oczywiście miejsce w dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja, kiedy rozegrany został finałowy turniej i wyłoniony został zwycięzca Pucharu.

Do rozgrywek na ostatnim etapie zmagań przystąpiło ostatecznie 7 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W skład grupy A weszły: FC Żbików, Mantika, Piero i Real, natomiast w skład grupy B: Bordeaux, Lyon oraz Viagra.

Turniej rozpoczęło spotkanie ubiegłorocznych finalistów turnieju czyli Mantiki oraz FC Żbików. Spotkanie to zakończyło się remisem 1:1, ale oba zespoły wygrały swoje kolejne mecze i awansowały do półfinałów. W rozgrywkach drugiej grupy najlepszy okazał się zespół Bordeaux, który zanotował dwa zwycięstwa i wyprzedził drugi w grupie Lyon.

W meczach półfinałowych zmierzyli się zatem: Mantika vs Lyon oraz Bordeaux vs FC Żbików. Oba mecze miały dość jednostronny przebieg i w obu wysokie zwycięstwa zanotowały zespoły, które inaugurowały majowy turniej czyli Mantika i FC Żbików.

Zanim rozpoczął się finał w meczu o 3 miejsce drużyna Lyonu pokonała Bordeaux i sięgnęła po brązowe medale. Natomiast w starciu o złoto, będącym powtórką finału z ubiegłego roku, ponownie lepsza okazała się Mantika, tym samym broniąc tytuł wywalczony w 2017 roku. Drużynie FC Żbików na pocieszenie pozostały srebrne medale oraz tytuł najlepszego zawodnika turnieju, który powędrował w ręce Norberta Dobskiego. Królem strzelców został autor 9 bramek – Eryk Kozik, natomiast najlepszym bramkarzem Michał Gipsiak (obaj Mantika).

Sędziami finałowego turnieju byli Grzegorz Ciesielski oraz Piotr Sztyk, nad organizacją i przebiegiem rozgrywek czuwał Adam Zaboklicki, a namioty dla uczestników turnieju zapewniła firma Handel i Transport Edward Mancarz.

Organizatorzy pragną podziękować Urzędowi Miasta Pruszkowa oraz Centrum Kultury i Sportu za ufundowanie pucharów, medali oraz nagród rzeczowych dla uczestników turnieju.

Organizowane nieprzerwanie od 1989 roku rozgrywki Ligi Szóstek Piłkarskich, szczególnie odbywające się w święta narodowe turnieje pucharowe, doskonale wpisują się w świętowanie wolności, szczególnie zaś w tegoroczne uroczystości 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego już teraz serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie zaplanowane na jesień tego roku czyli turniej o Puchar 11. listopada.

Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz:      Michał Gipsiak (Mantika)

Król strzelców:                 Eryk Kozik (Mantika) - 9 bramek

Najlepszy zawodnik:      Norbert Dobski (FC Żbików)

Przemek Prętkiewicz
Foto - Andrzej Górzyński

Liga Szóstek Piłkarskich - Mantika zwyciężyła w Pucharze 3 Maja komentarze opinie