:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C pochmurno z przejaśnieniami

Marzec w Muzeum Dulag 121

Kiedy: 2018-03-13 , godzina: 17:30 | Gdzie: Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 maja 8a w Pruszkowie

edukacja, Marzec Muzeum Dulag - zdjęcie, fotografia

13 marca (wtorek) g. 17:30

Marzec ’68 po pięćdziesięciu latach. Oceny, interpretacje, manipulacje

W 50. rocznicę wydarzeń Marca 1968 roku serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Przystanek Historia w Muzeum Dulag 121” organizowanego wspólnie z warszawskim oddziałem IPN. Naszym gościem będzie prof. Jerzy Eisler – dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Wygłosi on wykład pt.: „Marzec '68 po pięćdziesięciu latach. Oceny, interpretacje, manipulacje”, podczas którego przedstawi historię marcowych wydarzeń – omówi przyczyny i przebieg ogólnopolskich protestów studenckich oraz kampanii antysemickiej. Prof. Eisler dokona oceny tych wydarzeń z perspektywy półwiecza oraz przedstawi skutki widoczne w sytuacji politycznej Polski, a także opowie o wpływie „Marca” na pokolenie ’68.

 

18 marca (niedziela) g. 15.

Gawędy o Mazowszu

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Lechosławem Herzem – aktorem, wybitnym krajoznawcą, projektantem niemal 2 tys. km szlaków turystycznych m.in. na Mazowszu i Suwalszczyźnie oraz autorem przewodników turystycznych. W ostatnich latach publikuje on także książki beletrystyczne, utrzymane w formie gawęd krajoznawczych, opowieści o historii, przyrodzie i spuściźnie kulturowej Mazowsza i Tatr. W 2017 roku ukazały się „Świsty i pomruki. Sceny tatrzańskie" oraz „Pod ożywczym drzew cieniem…” - poświęcona najbliższym okolicom Warszawy: Bielanom, wilegiaturom i letniskom w Świdrze, Aninie, Podkowie Leśnej czy Zalesiu Górnym, uzdrowiskach, np. w Konstancinie i o już zapomnianych, jak np. w Nowym Mieście nad Pilicą, rezydencjom szlacheckich w Radziejowicach, Oborach i Młochowie, a także o podwarszawskiej przyrodzie nad Wisłą.

 

23 marca (piątek) g. 18.

Józef Piłsudski. Przygotowania do I wojny światowej. Drużyniacy i strzelcy

Wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej zapraszamy na spotkanie organizowane w ramach ogólnopolskiej Akademii Niepodległości. Dr hab. Piotr Szlanta z Uniwersytetu Warszawskiego wygłosi wykład: „Józef Piłsudski. Przygotowania do I wojny światowej. Drużyniacy i strzelcy”. Spotkanie odbędzie się 23 marca o godz. 18. w Muzeum Dulag 121. Podczas wykładu dr Szlanta zajmie się działaniami Józefa Piłsudskiego tuż przed I wojną światową, kiedy to zakończył „socjalistyczny” etap swojej działalności, a rozpoczął tworzenie sił zbrojnych do walki o niepodległość Polski.

Edukacja

Zachęcamy szkoły, świetlice i kluby do korzystania z oferty edukacyjnej muzeum, która dostępna jest na stronie internetowej www.dulag121.pl w dziale Edukacja.

Klub Historyka

Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 7 – 11 lat na spotkania Klubu Bardzo Młodego Historyka, które odbywają się w każdą sobotę od 10 do 12. 

W marcu zapraszamy również na zajęcia Klubu Młodego Historyka, przeznaczone dla młodzieży w wieku 12 – 15 lat. Zainteresowanych udziałem w spotkaniach prosimy o kontakt.  

Więcej informacji na www.dulag121.pl
oraz pod numerem telefonu: (22) 758 86 63
Muzeum Dulag 121 
ul. 3 Maja 8a 
05-800 Pruszków

 

 

 


Marzec w Muzeum Dulag 121 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się