:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu - obchody w Pruszkowie

Kiedy: 2018-01-27 , godzina: 12:00 | Gdzie: Pruszków, ul. Lipowej 44

święta kościelne i państwowe , Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiarach Holocaustu obchody Pruszkowie - zdjęcie, fotografia

 

Społeczny Komitet Organizacyjny obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu (27 stycznia) oraz 77 rocznicy deportacji pruszkowskich Żydów do warszawskiego getta (31 stycznia) zaprasza obywateli Pruszkowa do oddania hołdu pomordowanym Żydom w najbliższą sobotę, 27 stycznia.


Program uroczystości.
1. Zbiórka o godz. 12.00 przy pomniku pomordowanych przy ul. Lipowej 44.
Zapalenie zniczy, złożenie kwiatów, przemówienia.
2. Przejście na odległy o 200 metrów cmentarz żydowski i zapalenie zniczy i złożenie kwiatów na grobie rodziny Zombergów zamordowanych 28 października 1943 r.
3. Zakończenie uroczystości.

Społeczny Komitet Obchodów
Marian Skwara, Grzegorz Zegadło, Tadeusz Kuteń

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu ( International Day of Commemoration in Memory of the Victims of the Holocaust) – święto uchwalone 1 listopada 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy.

Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia – rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku przez Armię Czerwoną.

W rezolucji 60/7 ONZ zaapelowała do państw członkowskich o opracowanie programów edukacyjnych, które mają uwrażliwić przyszłe pokolenia na problem Holocaustu i zapobiec tym samym aktom ludobójstwa w przyszłości. Zgromadzenie Ogólne wezwało również do przedsięwzięcia środków mobilizujących narody, aby podtrzymać pamięć i edukację na temat Holocaustu, by ten czas był dla wszystkich ludzi przestrogą przed nienawiścią, rasizmem i uprzedzeniami.

 

 

 

 


Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu - obchody w Pruszkowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się