:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  28°C lekkie zachmurzenie

Muzeum Dulag 121 - „Moje wczoraj” - spotkanie autorskie z panem Janem Eljaszewiczem – pruszkowianine

Kiedy: 2018-02-24 , godzina: 15:00 | Gdzie: Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 maja 8a w Pruszkowie

historia, Muzeum Dulag „Moje wczoraj” spotkanie autorskie panem Janem Eljaszewiczem pruszkowianine - zdjęcie, fotografia

 

Muzeum Dulag 121 i Książnica Pruszkowska zapraszają na spotkanie z Janem Eljaszewiczem – pruszkowianinem, byłym więźniem obozu Dulag 121 i autorem książki „Moje Wczoraj”. Spotkanie odbędzie się 24 lutego o godz. 15. w Muzeum Dulag 121.

Pan Jan Eljaszewicz przeżył Powstanie Warszawskie na Górnym Czerniakowie. Jego ojciec brał udział w walkach powstańczych, natomiast on jako dziecko, razem z mamą, ukrywał się w czerniakowskich piwnicach. Po upadku powstania zostali przepędzeni na Dworzec Zachodni, skąd przewieziono ich do obozu w Pruszkowie. Po 5 dniach pobytu w Dulagu 121 zostali przetransportowani do szpitala w Grodzisku Mazowieckim, a na początku 1945 r. wraz z nim ewakuowani. W okolicach Tomaszowa Mazowieckiego udało im się uciec i dostać do rodziny w Milanówku. Swoje wspomnienia Pan Eljaszewicz spisał w książce „Moje Wczoraj” wydanej w 2017 r.

Muzeum Dulag 121 i Książnica Pruszkowska zapraszają na spotkanie autorskie, podczas którego opowie on o swoich wojennych losach, pobycie w obozie Durchgangslager 121, a także o zaangażowaniu w budowę pomnika upamiętniającego więźniów pruszkowskiego obozu.

 

 

 

Muzeum Dulag 121 - „Moje wczoraj” - spotkanie autorskie z panem Janem Eljaszewiczem – pruszkowianine komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się