:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Muzeum Dulag 121 - Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

historia, Muzeum Dulag Rocznica wprowadzenia stanu wojennego - zdjęcie, fotografia 

W 36 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Muzeum Dulag 121 zaprasza serdecznie na dwa wydarzenia organizowane 16 i 17 grudnia w siedzibie Muzeum przy ul. 3 maja 8A w Pruszkowie.

16 grudnia g. 15 "Kartki, bony, bilety towarowe - handel reglamentowany w latach 80." - wykład dr Andrzeja Zawistowskiego

16 grudnia o godzinie 15:00 w Muzeum Dulag 121 odbędzie się wykład z cyklu „Karty Historii” poświęcony życiu codziennemu w okresie PRL, a w szczególności funkcjonowaniu kartek i bonów na towary. Gościem spotkania będzie Andrzej Zawistowski – historyk, pracownik naukowy SGH w Warszawie i specjalista w najnowszej historii Polski. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.

17 grudnia g. 17 "Obrazy niewoli - Obrazy wolności" - koncert Huberta Bojarskiego w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Koncert „Obrazy niewoli - Obrazy wolności” to kompilacja autorskich piosenek Huberta Bojarskiego i utworów Jacka Kaczmarskiego. Utwory opowiadają o trudnych drogach, jakie Polacy musieli pokonać, aby odzyskać swą niepodległość, wyzwalając się spod komunistycznego jarzma. To również opowieść o indywidualnych wyborach, społecznych burzach i losie ludzi rzuconych w wir historycznych wydarzeń. Całość zostanie opatrzona historycznymi zdjęciami, będącymi klamrą łączącą słowo i muzykę.

 

 

 


Muzeum Dulag 121 - Rocznica wprowadzenia stanu wojennego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się