:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C bezchmurnie

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku zaprasza

Kiedy: 2018-04-08 , godzina: 17:00 | Gdzie: Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, ul. Gołębia 1, 05-807 Podkowa Leśna

film i kino , Muzeum Jarosława Iwaszkiewiczów Stawisku zaprasza - zdjęcie, fotografia

Zapraszamy Państwa na pokaz filmów krótkometrażowych pt. "O Bogdanie Wojdowskim", autorze powieści o getcie warszawskim  - „Chleb rzucony umarłym”. Spotkanie z twórcami filmów: Piotrem Lachmanem i Elwirą Kozłowską odbędzie się 8 kwietnia o 17. Serdecznie zapraszamy.

Elwira Kozłowska – mieszkanka Podkowy Leśnej. Absolwentka Wydziału Scenopisarstwa w PWSFTViT  w Łodzi. Scenarzystka i kierownik produkcji filmowej działająca w kooperacji ze studiami produkcji filmowej. Ostatnie wybrane realizacje: współpraca przy serii dokumentalnej „Epitafia Katyńskie”  i filmie dokumentalnym Spotkanie. Kosuth-Świdziński. Otrzymała I nagrodę w międzynarodowym konkursie za scenariusz filmu animowanego Enlarge funny side of Europe, organizowanym przez Art. Centre w Słowenii.

Piotr Lachmann – reżyser, niemiecko - polski poeta, eseista, tłumacz. Autor słuchowisk i utworów scenicznych. Poeta słowa i obrazu. Inicjator i założyciel wraz z Jolantą Lothe Videoteatru „Poza” w Warszawie. Publikuje w czasopismach niemieckich i polskich: „Merkur”, „Du”, „Theater heute”, „Tygodnik Powszechny”, „Twórczość”, „Teatr”, „Borussia”, „Przegląd Polityczny”, „Rita Baum”, „Dialog” (Berlin), „Śląsk”, „Gazeta Wyborcza”, „Zarys”. Autor scenariuszy i reżyser sztuk, między innymi Helmuta Kajzara i Hanny Krall. Ważniejsze nagrody: Nagroda Nowojorskiej Fundacji Imienia Jurzykowskich, 1981; Nagroda Paryskiej „Kultury”, 1991; Nagroda Fringe First na Festiwalu Fringe w Edynburgu, 1992; Nagroda „Zarysu”, 2010.

 

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku
ul. Gołębia 1
05-807 Podkowa Leśna
tel. 22 758 93 63
e-mail: [email protected]
www.stawisko.pl

 


Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku zaprasza komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się