:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zaprasza

Kiedy: 2018-08-18 , godzina: 11:00 | Gdzie: Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, ul. Kozia 11, 00-070 Warszawa

wystawy, Muzeum Karykatury Eryka Lipińskiego zaprasza - zdjęcie, fotografia

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego
zaprasza na warsztaty dla dzieci

„Karykatura na żywo” z Edwardem Lutczynem


sobota 18.08.2018 godz. 11.00-12.30
niedziela 19.08.2018 godz. 11.00-12.30
wstęp wolny

Bulwary Wiślane, pawilon Galeria Przy Plaży
Bulwar gen. George’a Smitha Pattona  

www.muzeumkarykatury.pl

 

 

 

Edward Lutczyn – twórca rysunków satyrycznych, plakatów, ilustracji do ponad 130 książek (m.in. Jan Rurański „Dlaczego sól jest słona, czyli odpowiedzi na głupie pytania”, Wojciech Witkowski „Burzliwe dzieje pirata Rabarbara”, Wanda Chotomska „Kurczę blade”, Renata Piątkowska „Szczęście śpi na lewym boku”), scenografii oraz filmów animowanych dla dorosłych i tych najmłodszych („W krainie czarnoksiężnika Oza”). Projektuje kalendarze, pocztówki, okładki płyt (m.in. dla zespołu Perfect i Maryli Rodowicz), a nawet znaczki pocztowe. Jego rysunki satyryczne, ilustracje i komiksy zamieszczały m.in. takie pisma jak: „Szpilki”, „Jazz Forum”, „Jazz”, „Wiedza i Życie”, „ITD.”, „Przekrój”, „Relax”, „Przegląd Tygodniowy” i „Płomyczek”. Wśród wydanych zbiorów jego rysunków, karykatur i komiksów znajdują się m.in.: „Czarna seria”, „Czarna seryjka dla dzieci”, „Narysuj mnie tato”, „Rysunki różne, kwadratowe i podłużne” czy „To tylko żart!”. Wielokrotny laureat Złotej, Srebrnej i Brązowej Szpilki oraz nagród i wyróżnień zdobywanych na całym świecie, także za twórczość dla dzieci. Doradca Rzecznika Praw Dziecka.

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego mieści się w pobliżu placu Zamkowego przy ul. Koziej 11 w Warszawie. Jest to jedyna instytucja tego typu w Polsce i jedna z nielicznych w Europie. Muzeum Karykatury w Warszawie powstało w roku 1978. Jego twórcą, a później długoletnim dyrektorem był znakomity rysownik i satyryk Eryk Lipiński. Idea powstania Muzeum Karykatury nurtowała go już na początku lat 60. XX wieku. Najpierw Muzeum działało jako Oddział Muzeum Literatury, by w 1983 roku uzyskać samodzielność i stałą siedzibę w dawnej oranżerii Pałacu Prymasowskiego przy ul. Koziej. Pierwotny zbiór 2500 obiektów rozrósł się do kolekcji ponad 20-tysięcznej. Zawiera ona wiele arcydzieł karykatury polskiej i światowej – od XVIII-wiecznych po najnowsze. W 2018 roku instytucja obchodzi Jubileusz 40-lecia swojej działalności oraz 110. rocznicę urodzin jej założyciela.

 

 


Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zaprasza komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się