:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C zamglenie

NOK informuje

Kiedy: 2018-10-07 , godzina: 15:00 | Gdzie: Nadarzyński Ośrodek Kultury, pl. Poniatowskiego 42, 05-830 Nadarzyn

wystawy, informuje - zdjęcie, fotografia

Warsztaty filozoficzne dla dzieci od 5 do 7 lat

Temat dociekań: Filozofia, co to takiego? Czy dzieci filozofują?

7 października 2018r. o godz. 15.00

Mieszkał w Wiśle sum wąsaty, znakomity matematyk …

Wiersz Jana Brzechwy Sum zainspiruje uczestników do podjęcia dyskusji na temat filozofii: Co to jest filozofia, i czy ma coś wspólnego z wiedzą i mądrością, a jeśli tak lub nie, to dlaczego? Skąd się wzięła? Jak rozumiemy mądrość i wiedzę, czym są ? Kto jest mądry? Po czym poznamy mądrego człowieka? Jak można stać się mądrym, co daje nam wiedza?

Czy można być mądrym, nie posiadając żadnej wiedzy? Czy dzieci mogą być filozofami, i dlaczego? Jakie mogą być skutki filozofowania? Postaramy się w wesołej atmosferze, sprzyjającej wyrażaniu własnych myśli i sądów odpowiedzieć na te pytania, i na inne, które pojawią się w trakcie dyskusji. Być może, że wyjaśnimy sobie słowa Sokratesa: Wiem, że nic nie wiem ...

Info dla Rodziców: Będziemy w dyskusji nawiązywać do arystotelesowej definicji mądrości jako umiejętności podejmowania właściwych decyzji, posiadając odpowiednią wiedzę oraz ukształtowany charakter. Wiedza w rozumieniu klasycznym jako zbiór prawd o otaczającym nas świecie, teoretyczna (wiem, jak się śpiewa ) i praktyczna (umiem śpiewać). Utrwalimy definicję klasyczną filozofii jako umiłowania mądrości. Postaramy się ułożyć pytania filozoficzne i na nie odpowiedzieć.

Prowadzi: Róża Stawieraj.

Wstęp wolny

 

Teatrzyk w walizce

7 października godz. 16.00

Teatr Wariacja zaprasza na spektakl „Brzydkie kaczątko”, to przedstawienie interaktywne z wykorzystaniem muzyki z baletu „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego. To bajka o odmienności.  Ale inny, nie znaczy gorszy! I to właśnie jest najważniejszą myślą spektaklu. Będą oczywiście, charakterystyczne dla Teatru Wariacja, dowcipne sytuacje i dialogi, będą lalki z ogromnych pomponów i dekoracja jak z obrazów Chełmońskiego.

Wstęp 5 zł./dziecko

 

Nadarzyński Ośrodek Kultury, pl. Poniatowskiego 42, 05-830 Nadarzyn, www.nok.pl

 


NOK informuje komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się