:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Nowe oświetlenie LED w gminie Brwinów

inwestycje, oświetlenie gminie Brwinów - zdjęcie, fotografia

Gmina Brwinów inwestuje w nowoczesne oświetlenie. Lampy LED-owe będą montowane przy przejściach dla pieszych. Jaśniej zrobiło się także na parkingu przy cmentarzu od strony ul. Powstańców Warszawy.

Referat Gospodarki Komunalnej pracuje nad modernizacją oświetlenia na terenie gminy Brwinów. Z myślą o poprawieniu widoczności osób przechodzących przez jezdnię zostały zamontowane nowe lampy w technologii LED, które dają silniejsze, białe światło sygnalizujące kierowcom, że powinni w tym miejscu zachować większą ostrożność. Efekty widać już w Brwinowie przy ul. Granicznej (w okolicy skrzyżowań z ul. Modrzewiową oraz Rodzinną) oraz przy Szkole Podstawowej w Żółwinie. Łączny koszt tych prac wyniósł ponad 50 tys. zł.

Budowa nowego oświetlenia na parkingu przy cmentarzu od strony przy ul. Powstańców Warszawy została zrealizowana w czerwcu i lipcu, ale efekt tych działań stanie się bardziej widoczny w długie jesienne i zimowe wieczory. Kierowcy korzystający z tego parkingu będą mogli czuć się bezpieczniej. Zrobiło się tam dużo jaśniej. Prace kosztowały ponad 175 tys. zł.

– Planujemy dalsze wprowadzanie technologii oświetleniowej LED – podkreślają pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej. Wszystkie zlecone przez gminę Brwinów projekty, których budowa planowana jest w przyszłym roku, zakładają zastosowanie wyłącznie tego rodzaju oświetlenia. Planowane jest m.in. oświetlenie drogi wojewódzkiej 719 na odcinku od Otrębus do Kań oraz oświetlenie ulic w Otrębusach, Owczarni, Kaniach i Żółwinie.


Nowe oświetlenie LED w gminie Brwinów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się