:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C zamglenie

Nowy szynobus od PESY już w parku taborowym Kolei Mazowieckich

Aktualności_, szynobus parku taborowym Kolei Mazowieckich - zdjęcie, fotografia


 


Koleje Mazowieckie odebrały nowoczesny autobus szynowy SA135, wyprodukowany przez PESĘ Bydgoszcz S.A. To drugi z zamówionych w tym roku przez samorząd województwa mazowieckiego dla KM pojazdów. Kilka dni temu spółka odebrała dwuczłonowy pojazd produkcji Newagu. Przewoźnik posiada już 9 nowych spalinowych autobusów szynowych. Pojazd będzie obsługiwał linie niezelektryfikowane, o mniejszych potokach podróżnych.


Wczorajsze odbiory zakończyły projekt zakupu dziewięciu autobusów szynowych. – Kilka lat temu rozpoczęliśmy zakup szynobusów, bo na niektórych liniach tego typu pojazdy najlepiej się sprawdzają. W sumie w taborze Kolei Mazowieckich jest ich już dziewięć. Kosztowały 71 mln zł. Ten zakup był możliwy dzięki środkom z naszego budżetu, z funduszu kolejowego oraz z dotacji od wojewody – podsumował inwestycję marszałek Adam Struzik.


W szynobusie SA135 Pesy znajduje się 68 miejsc siedzących, w tym 8 uchylnych oraz minimum 52 miejsca stojące. Pojazdy są wyposażone w klimatyzację, monitoring, elektroniczny system zewnętrznej i wewnętrznej informacji wizualnej, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Maksymalna prędkość, jaką mogą osiągać, to 120 km/h.


- Odbiór szynobusa z Pesy zakończył projekt dostawy spalinowych pojazdów dla KM. Jest to dobra wiadomość dla podróżnych korzystających z naszych usług na liniach o mniejszych potokach. W realizacji zakupów pomogły nam środki z funduszu kolejowego, za co należą się słowa podziękowania wojewodzie mazowieckiemu i marszałkowi województwa mazowieckiego – powiedział Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny KM.


- Przekazanie kolejnego pojazdu przeznaczonego do obsługi ruchu regionalnego na Mazowszu jest kontynuacją współpracy PESA, jakże ważnej dla nas, z ważnym, wymagającym i stawiającym na nowoczesność przewoźnikiem. Koleje Mazowieckie od lat wyznaczają wysokie standardy obsługi pasażerów i cieszę się, że dzieje się to od lat naszym udziałem – mówił Tomasz Zaboklicki, prezes PESA Bydgoszcz SA.


W barwach Kolei Mazowieckich jest już dziewięć tego typu pojazdów. Dwa z nich to dwuczłonowe szynobusy 222M produkcji Newagu. Natomiast siedem pozostałych to jednoczłonowe autobusy szynowe SA135, wyprodukowane przez PESĘ Bydgoszcz S.A.Nowy szynobus od PESY już w parku taborowym Kolei Mazowieckich komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się