:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C zamglenie

Nowy wóz starżacki dla OSP Biskupice

inwestycje, starżacki Biskupice - zdjęcie, fotografia

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do strażaków z Biskupic. Symboliczne przekazanie kluczyków odbyło się 1 września, podczas jubileuszu 90-lecia OSP.

Samochód marki Volvo, zakupiony przez gminę Brwinów dla OSP Biskupice, jest wyposażony w nowoczesne systemy ratowniczo-gaśnicze m.in. autopompę z urządzeniami kontrolno-sterowniczymi, działko wodno-pianowe o regulowanym natężeniu, zbiornik wody o pojemności 3000 l, instalację zraszaczową, wysokociśnieniową linię szybkiego natarcia o długości węża 60 m na zwijadle (zwijadło wyposażone w dwa niezależne rodzaje napędu tj. elektryczny oraz ręczny za pomocą korby), maszt oświetleniowy teleskopowy z możliwością regulacji obrotu o 360o, wciągarkę o napędzie elektrycznym.

Cena zakupu fabrycznie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego uzyskana w przetargu to 769 980,00 zł. Gmina Brwinów przeznaczyła na ten cel 439 980,00 zł. Udało się też pozyskać dwie dotacje: ze środków województwa mazowieckiego – 130 tys. zł oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 200 tys. zł, którą pozyskali strażacy z OSP Biskupice.

Nowe Volvo zaczęło służbę w Biskupicach od zaprezentowania się na jubileuszu 90-lecia istnienia OSP w tej miejscowości. Uroczystości odbyły się 1 września 2018 r. Rozpoczęły się w sanktuarium w Rokitnie, miejscu ważnym dla biskupickich strażaków. Jak sami mówią, działają "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". Po mszy zaproszeni goście przenieśli się na teren OSP Biskupice. Nie zabrakło delegacji zaprzyjaźnionych straży pożarnych. Jubileusz był okazją do wręczenia strażakom ochotnikom wielu medali, odznaczeń i wyróżnień. Jako pierwsi wywołani zostali naczelnik Stanisław Grabek i prezes OSP Biskupice Tadeusz Dolota, a potem kolejni druhowie i druhny nagrodzeni za swoją ochotniczą służbę. Jednostka OSP Biskupice otrzymała nadany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego medal "Pro Mazovia" przyznawany za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego, który przekazała reprezentująca Marszałka radna powiatu pruszkowskiego Agnieszka Kuźmińska. Kluczyki do nowego samochodu przekazał zastępca burmistrza Sławomir Walendowski. OSP otrzymała też praktyczne prezenty, które trafią na wyposażenie jednostki i będą służyć w bieżącej działalności. Na zakończenie oficjalnej części odbyło się tradycyjne wbijanie pamiątkowych gwoździ.

 

 


Nowy wóz starżacki dla OSP Biskupice komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się