:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C zamglenie

Od żołnierza mafii do buddysty - "Ostatni. Prawdziwa historia żołnierza warszawskiej mafii"

historia, żołnierza mafii buddysty Ostatni Prawdziwa historia żołnierza warszawskiej mafii - zdjęcie, fotografia

Już 17 października nakładem wydawnictwa Editio ukaże się mocny reportaż Marzeny Matuszak i Piotra Mudyna pt. "Ostatni. Prawdziwa historia żołnierza warszawskiej mafii". Jak napisał psychoterapeuta i pisarz, Wojciech Eichelberger: "To w gruncie rzeczy dokumentalna, świetnie napisana relacja z niezwykłej, dramatycznej transformacji ludzkiego serca i umysłu — a przy okazji kawał historii warszawskiego przestępczego podziemia z burzliwych czasów przełomu wieków. Ale nie jest to bynajmniej opowieść o cudzie spowodowanym przez interwencję jakiejś siły wyższej. Ostatni rozdział książki to opis ciężkiej, zdeterminowanej i konsekwentnej pracy człowieka nad pokonaniem skrajnie negatywnych ograniczeń i uwarunkowań własnego umysłu". 

Poniżej zamieszczam kilka informacji o książce:

Warszawa, końcówka lat dziewięćdziesiątych i początek dwutysięcznych – przełom tysiącleci. Cała Polska żyje wojnami stołecznych gangów. W prasie, radiu i telewizji niemal codziennie pojawiają się doniesienia o kolejnych strzelaninach, egzekucjach czy krwawych rozprawach między ludźmi z przestępczego półświatka. Gangsterzy jeden po drugim tracą życie, albo – jeśli mają szczęście - lądują na długie lata w więzieniu. Wielu idzie na współpracę z policją, sypią dawnych kumpli, niektórzy zostają świadkami koronnymi. 

Piotr Mudyn ps. Budyń, żołnierz żoliborskiej grupy przestępczej, brał bezpośredni udział w wielu znanych z doniesień medialnych akcjach. Gangsterka dała mu siłę, pieniądze i tożsamość. A potem nagle odebrała wszystko i wszystkich, a jego samego zaprowadziła na prawie 10 lat za kraty. Nie był to jednak czas zupełnie stracony - właśnie tam Piotr przeszedł przemianę i zaczął powoli zmieniać swoje życie. Dziś jest buddystą. Został także głównym bohaterem dokumentu "Nauka chodzenia" w reż. Marcina Kopcia.

"Ostatni" to nie tylko prawdziwa relacja świadka tamtych wydarzeń, opowieść o lojalności wobec wspólników, o walce z policją, o uzależnieniach, seksie, samotności i lęku, ale również przejmująca historia człowieka. Do czego jesteśmy zdolni? Dlaczego wybieramy w życiu takie, a nie inne drogi? Czy prawdziwa i głęboka przemiana człowieka zawsze jest możliwa?

 

 


Od żołnierza mafii do buddysty - "Ostatni. Prawdziwa historia żołnierza warszawskiej mafii" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się