:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C rozproszone chmury

Odebiór korespondencji pocztowej na mocy pełnomocnictwa ogólnego - prawda, czy fałsz!?

urzędy i administracja , Odebiór korespondencji pocztowej pełnomocnictwa ogólnego prawda fałsz! - zdjęcie, fotografia

Do wszystkich Państwa, którzy w jakiejkolwiek placówce pocztowej (np. w Komorowie) usłyszeli, że nie mogą odebrać korespondencji na mocy pełnomocnictwa ogólnego (świstka papieru) i że potrzebne jest pełnomocnictwo pocztowe (płatne!) - NIE JEST TO PRAWDA! Oczywiście pełnomocnictwo ogólne musi zawierać pewne wyraźnie określone informacje, ale może zostać napisane na kolanie, a nawet jak nie ma innego wyjścia to na poplamionej kartce. Poczt nie ma prawa utrudniać odbioru przesyłek na mocy takiego upoważnienia i przymuszać nas do wyrabiania odpłatnych pełnomocnictw. Taka praktyka jest niezgodna z normą zawartą w art 37, ust. 2. ustawy prawo pocztowe..

Art. 37. [Doręczenie przesyłki pocztowej lub kwoty przekazu pocztowego]
1. Przesyłkę pocztową lub kwotę pieniężną określoną w przekazie pocztowym doręcza się adresatowi pod adresem wskazanym na przesyłce, przekazie lub w umowie o świadczenie usługi pocztowej.
2. Przesyłka pocztowa, jeżeli nie jest nadana na poste restante, może być także wydana ze skutkiem doręczenia:
1)adresatowi […]
2)przedstawicielowi ustawowemu adresata lub pełnomocnikowi adresata upoważnionemu na podstawie pełnomocnictwa udzielonego na zasadach ogólnych lub na podstawie pełnomocnictwa pocztowego:
a)pod adresem wskazanym na przesyłce pocztowej, przekazie pocztowym lub w umowie o świadczenie usługi pocztowej,
b)w placówce pocztowej;
3)osobie pełnoletniej zamieszkałej razem z adresatem, jeżeli adresat nie złożył w placówce pocztowej zastrzeżenia w zakresie doręczenia przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego:
a)pod adresem wskazanym na przesyłce pocztowej, przekazie pocztowym lub w umowie o świadczenie usługi pocztowej,
b)w placówce pocztowej, po złożeniu na piśmie oświadczenia o zamieszkiwaniu razem z adresatem;
itd..

Beata Samoraj-Charitonow

Forum Komorów

 

 


Odebiór korespondencji pocztowej na mocy pełnomocnictwa ogólnego - prawda, czy fałsz!? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się