:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C zamglenie

PKP uczciły 74. rocznicę Powstania Warszawskiego

święta kościelne i państwowe , uczciły rocznicę Powstania Warszawskiego - zdjęcie, fotografia

PKP S.A. włączyła się w obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Na kilku stołecznych dworcach kolejowych prezentowana jest wystawa nawiązująca do postaci i wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim i kolejnictwem. Dla miłośników historii i kolejnictwa przygotowana została także animacja poświęcona dworcom kolejowym w czasie okupacji i Powstania.  

Od dziś na dworcach kolejowych Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia można oglądać wystawę wydruków, na których przedstawione są sylwetki kolejarzy walczących w Powstaniu Warszawskim. Ekspozycja będzie dostępna do 14 sierpnia br. W tym samym terminie na umieszczonych na czterech dworcach (Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Stadion) można zobaczyć animację pod tytułem „Dworce w czasie okupacji i Powstania Warszawskiego”. 

Polskie Koleje Państwowe to firma z ponad 90-letnią tradycją, a tradycja zobowiązuje, stąd też angażujemy się w działania związane z popularyzacją wiedzy o ważnych wydarzeniach – i tych związanych z historią Polski, i tych ważnych dla kolejnictwa. Kolejarze zawsze angażowali się
w sprawy ważne dla Polski. Dziś tradycję pielęgnują pracownicy z różnych spółek oraz Fundacja Grupy PKP
– mówi Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A.

Kampania społeczna mająca na celu popularyzację wiedzy o najważniejszych wydarzeniach związanych z historią Polski to kolejne tego typu przedsięwzięcie zainicjowane i przygotowane przez Polskie Koleje Państwowe S.A. W tym roku PKP S.A. zorganizowała m.in. wystawę z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca) oraz Dnia Flagi (2 maja).

 

 


PKP uczciły 74. rocznicę Powstania Warszawskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się