:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C zamglenie

POLA BAWEŁNY I SZCZERA PRAWDA… spotkanie z Misią Łukasiewicz

wystawy, BAWEŁNY SZCZERA PRAWDA… spotkanie Misią Łukasiewicz - zdjęcie, fotografia

 

Już w środę, 13 czerwca 2018 r., zapraszamy na spotkanie z Misią Łukasiewicz - malarką i rzeźbiarką reprezentującą młode pokolenie. W 2017 r. zrealizowała projekt artystyczny w Stanie Georgia w USA, rok wcześniej współpracowała  z Indianami Syilx w dolinie Okanagan w Kanadzie. W 2012 roku odbyła studia na Accademia di Belle Arte w Palermo. W trakcie spotkania opowie o sobie; jak podróżuje i czemu uważa, że stypendia artystyczne są dobrym sposobem na poznawanie kultury. Doradzi jak zdobyć stypendium artystyczne oraz przybliży nam amerykańską Georgię - kraj rolniczego południa, gdzie pracowała na farmie i realnie poznawała ludzi oraz kulturę.

Nasz gość to studentka ASP w Warszawie na wydziale Rzeźby i absolwentka Historii Sztuki na UW. Silnie utożsamia się z polskim krajobrazem. Obserwuje i ilustruje ludzkie zachowania, celebrowanie świąt i tradycji, związki człowieka z naturą. Uzależnienie od podróży łączy z permanentną potrzebą malowania. Prócz Ameryki, była na Islandii, w Rumunii, Bułgarii, Kirgizji, Majorce oraz w Grecji. Niezależnie od tego, zawsze chętnie powraca na rodzinne Mazowsze, które ją inspiruje i fascynuje. Jej obrazy powstają w plenerze, czym artystka powraca do tradycji i podkreśla łączność z naturą.

Jej prace brały udział w wystawach zbiorowych, m.in.: "Polscy Młodzi Artyści z Mazowsza w Brukseli" Parlament Europejski, Bruksela 2017, "Wesele" Galeria Propaganda, Warszawa 2015; "Inwazja 2013, Akademia na wystawie" Museo Riso, Palermo 2013 oraz w licznych wystawach indywidualnych.

W trakcie spotkania Misia Łukasiewicz opowie o swoim projekcie artystycznym: obcowaniu z innymi artystami, pieszej oraz rowerowej podróży po Georgii oraz pracy na rezydencji. Duże wrażenie zrobiły na niej amerykańskie święta: haloween, święto dziękczynienia i black friday . Dowiemy się również jak nie należy przemieszczać się po USA czyli o podróży autobusem do Miami oraz jak zwiedzić 8 stanów, jak najmniejszym kosztem i jak najintensywniej.

Zapraszamy – wstęp wolny.


POLA BAWEŁNY I SZCZERA PRAWDA… spotkanie z Misią Łukasiewicz komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się