:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C zamglenie

Pomoc dzieciom i rodzicom z gminy Brwinów

akcje charytatywne , Pomoc dzieciom rodzicom gminy Brwinów - zdjęcie, fotografia

Integracja dzieci i młodzieży z grup szczególnie narażonych na wykluczenie społeczne to cel projektu, który zostanie zrealizowany w gminie Brwinów. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzymał ponad 360 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Wsparcie obejmie 52 dzieci oraz 12 rodziców. Umowę w tej sprawie podpisali Zastępca Dyrektora ds. EFS Elżbieta Szymanik, Zastępca Burmistrza Gminy Brwinów Jerzy Wysocki oraz Skarbnik Elżbieta Dolota.

 

Fundusze europejskie pomagają realizować działania skierowane do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, a także wspierają osoby z niepełnosprawnościami. Dofinansowany projekt zapewni kompleksowe wsparcie potrzebującym dzieciom i rodzinom. Realizacją zajmie się Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Razem dla rodziny

We wsi Moszna powstanie filia placówki wsparcia dziennego wraz z wyposażeniem dla dzieci mieszkających w Domaniewie, Domaniewku, Koszajcu, Krosnach i Mosznie. Będzie to Świetlica podwórkowa, w której dzieci zostaną objęte opieką i wychowaniem, otrzymają także posiłek. Na terenie Brwinowa funkcjonuje już placówka wsparcia dziennego, a teraz dzięki środkom z UE, pojawią się nowe zajęcia i terapie. Wnioskodawca na początku przeprowadzi diagnozę potrzeb dzieci i rodzin, dzięki temu zaproponuje specjalistyczną pomoc.

 

- Niestety, na Mazowszu mamy do czynienia ze zjawiskiem biedy i tysiące dzieci jest zagrożonych ubóstwem, a w konsekwencji wykluczeniem społecznym. Samorządy lokalne świetnie orientują się w sytuacji. Aplikując o środki europejskie, mogą reagować oferując kompleksowe wsparcie potrzebującym dzieciom i ich rodzinom – podkreśla Elżbieta Szymanik Zastępca Dyrektora ds. EFS w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

 

Plan zajęć będzie wszechstronny, np. animacje, gry i zabawy podwórkowe, zajęcia artystyczne - decoupage, zajęcia muzyczne, malowanie kredą, taniec uliczny. Nie zabraknie również zajęć terapeutycznych. W projekcie zaplanowano terapię logopedyczną, konsultacje z psychologiem i pedagogiem czy  treningi umiejętności społecznych (TUS). W Świetlicy prowadzone będą zajęcia edukacyjne i wyrównawcze z j. polskiego i matematyki, a także zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, np. umiejętność uczenia się - kurs pt. „Obudź w sobie geniusza”. Wnioskodawca zapewni zajęcia terapeutyczne i niwelujące zaburzone zachowania, wdroży innowacyjną terapię „Terapia w piaskownicy”.

Uczestnicy projektu wezmą również udział w kursie języka angielskiego.

 

Dzieci skorzystają także z wyjazdów rozwijających ich zainteresowania. Będą brały udział w zajęciach z robotyki, odwiedzą teatr Lalka, pojadą do edukacyjnej Sala Zabaw KLOCKOWNIA. Te inicjatywy wpłyną na rozwój u dzieci kompetencji społecznych, kreatywnego myślenia, wyobraźni przestrzennej, koncentracji uwagi na wykonywanej czynności. Udział w warsztatach radiowo-aktorskich wzmocni u dzieci poczucie własnej wartości, a także pomoże rozwijać umiejętności. Będzie to także zabawa poprzez ćwiczenia z dykcji i emisji głosu. Aby poprawić relacje rodziców z dziećmi, kształtować właściwe postawy oraz budować pozytywne więzi, część zajęć zostanie zrealizowanych wspólnie z rodzicami.

 

Tytuł projektu: RAZEM DLA RODZINY - Rozwój usług społecznych w celu integracji dzieci i młodzieży z grup szczególnie narażonych na wykluczenie społeczne

Beneficjent: Gmina Brwinów

Całkowita wartość projektu: 392 450,00

Kwota dofinansowania: 362 950,00

Działanie: 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej

 

O RPO WM 2014-2020

 

 

 


Pomoc dzieciom i rodzicom z gminy Brwinów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się