:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C pochmurno z przejaśnieniami

Powiat pruszkowski zaprasza na koncert „Mazowsze Patriotycznie”

Kiedy: 2018-08-05 , godzina: 19:00 | Gdzie: Parafia na Żbikowie ul. 3-go Maja 124

koncerty, Powiat pruszkowski zaprasza koncert „Mazowsze Patriotycznie” - zdjęcie, fotografia

 

Soliści, Chór i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego wystąpią na koncercie zorganizowanym przez Powiat Pruszkowski. Zapraszamy wszystkich mieszkańców w niedzielę 5 sierpnia 2018 roku o godzinie 19:00 na Błonia Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie-Żbikowie (ul. 3 Maja 124).

W niedzielę 5 sierpnia, w związku z przypadającym w tym roku Stuleciem Odzyskania Niepodległości, Zespół „Mazowsze” zaprezentuje w swoim wykonaniu przegląd pieśni patriotycznych. „Jestem przekonany, że ten koncert będzie niezwykłym widowiskiem i dostarczy nam wszystkim pięknych emocji. Trudno o lepszą propozycję artystyczną do świętowania tak ważnej rocznicy od Zespołu „Mazowsze”, nazywanego perłą w koronie Rzeczypospolitej” – zachęca Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jego nazwa wywodzi się od centralnego regionu Polski – Mazowsza, jednak repertuar szybko rozszerzył się o folklor innych regionów. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe i działalność na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego „Mazowsze” uznawane jest za polski zespół narodowy.

Dyrygentem Zespołu jest Jacek Boniecki, za przygotowanie chóru odpowiada Mirosław Ziomek.

Na koncert zapraszają: Przewodnicząca Rady Powiatu Pruszkowskiego Maria Makowska oraz Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś. Zachęcamy do rodzinnego udziału w wydarzeniu!

 

 

 


Powiat pruszkowski zaprasza na koncert „Mazowsze Patriotycznie” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się