:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C zamglenie

Powstańcze Powązki – spacer historyczny w 74. rocznicę Powstania Warszawskiego

Kiedy: 2018-08-19 , godzina: 15:00 | Gdzie: Cmentarza Wojskowego od strony ulicy Powązkowskiej w Warszawie

edukacja, Powstańcze Powązki spacer historyczny rocznicę Powstania Warszawskiego - zdjęcie, fotografia

 

W 74. rocznicę Powstania Warszawskiego zapraszamy na spacer historyczny po wojskowych Powązkach szlakiem powstańczej Warszawy. Spotykamy się w niedzielę, 19 sierpnia o godz. 15. przy głównej bramie Cmentarza Wojskowego od strony ulicy Powązkowskiej. Spacer poprowadzi przewodnik Karol Karasiewicz

Cmentarz Wojskowy na Powązkach jest największym i najważniejszym pomnikiem historycznym w Warszawie. Leżą tu bowiem prochy ludzi, którzy przelali krew za najważniejsze sprawy polskie w XIX i XX wieku. Jest jak otwarta księga historii Polski, gdzie zapisano grobami dramatyczne wydarzenia. 

W 74. rocznicę Powstania Warszawskiego zapraszamy na spacer, którego celem jest zaprezentowanie historii powstańczych oddziałów oraz ich żołnierzy, poległych w walkach w Warszawie, pochowanych na Cmentarzu Wojskowym. Spacerując wśród kwater oddamy hołd oddziałom, batalionom i zgrupowaniom powstańczym. Spacer obejmie takie miejsca jak kwatery oddziałów Powstania Warszawskiego, pomniki ku czci Powstania, a także pojedyncze groby żołnierzy oraz groby symboliczne.

Przy każdej kwaterze, przewodnik Karol Karasiewicz opowie o walkach, jakie odbywały się w danej dzielnicy, przedstawi najważniejsze wydarzenia z 63. dni walk, a także zaprezentuje sylwetki bohaterów walczącej Warszawy.

Spacer potrwa około 2,5 – 3  godzin.

 

 

 

Powstańcze Powązki – spacer historyczny w 74. rocznicę Powstania Warszawskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się