:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Projekt budowy nowej siedziby LO im. Tadeusza Kościuszki już wkrótce. Umowa została podpisana!

inwestycje, Projekt budowy nowej siedziby Tadeusza Kościuszki wkrótce Umowa została podpisana! - zdjęcie, fotografia

Na początku roku Powiat Pruszkowski ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. W poniedziałek 7 maja Starosta Maksym Gołoś i Wicestarosta Krzysztof Rymuza podpisali umowę z poznańską firmą „MENS Pracownia Projektowa Grzegorz Pełczyński". Komplet dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia budowy ma zostać dostarczony najpóźniej do 3 grudnia 2018 r.

Tak się składa, że podpisujemy tę umowę w dniu egzaminu maturalnego. Mam nadzieję, że nie będziemy długo czekać na ten moment, gdy następne roczniki licealistów zawitają w mury już nowego budynku Liceum im. Tadeusza Kościuszki” – powiedział Starosta Maksym Gołoś.

W ramach inwestycji ma zostać wybudowana nowa siedziba szkoły, przy zachowaniu jedynie obecnej hali sportowej. Projekt powstanie w oparciu o przygotowaną wcześniej koncepcję architektoniczną. Uwzględniono w niej m.in. powstanie zaplecza sportowego (boiska, bieżni i skoczni w dal), a w samym budynku oprócz sal lekcyjnych miałaby funkcjonować również aula ze sceną oraz planetarium z tarasem widokowym do obserwacji astronomicznych.

W skład kompletu dokumentów, które ma dostarczyć projektant, wchodzi m.in. projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę oraz kosztorys inwestorski. Po ich przygotowaniu będzie można ustalić harmonogram prac.


Projekt budowy nowej siedziby LO im. Tadeusza Kościuszki już wkrótce. Umowa została podpisana! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się