:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Przebudowa ul. Pruszkowskiej

inwestycje, Przebudowa Pruszkowskiej - zdjęcie, fotografia

Szanowni Państwo,
przez całą kadencję jako radna Powiatu Pruszkowskiego zabiegałam o przebudowę ul. PRUSZKOWSKIEJ i KOMOROWSKIEJ. Z mojej inicjatywy odbyły się spotkania z władzami Powiatu Pruszkowskiego i Gminy Michałowice, radnymi i Zarządem Osiedla Komorów oraz mieszkańcami.
Przebudowa została podzielona na kilka etapów.

Teraz realizujemy pierwszy etap obejmujący dwa skrzyżowania ul. PRUSZKOWSKIEJ z ul. REKREACYJNĄ i ul. PRUSZKOWSKIEJ z ul. LAWENDOWĄ.

Oto informacja z SIWZ, który został opublikowany wczoraj (20.09.2018 r.) na stronie powiatu w związku z ogłoszonym przetargiem:
DWA ZADANIA:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja rozbudowy drogi powiatowej nr 3107W - ul. Pruszkowskiej w zakresie skrzyżowania z ul. Rekreacyjną w Granicy i Kaniach oraz rozbudowa drogi powiatowej nr 3107 ul. Pruszkowskiej w zakresie skrzyżowania z ul. Lawendową w Granicy realizowana w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 3107W (ul. Komorowska i ul. Pruszkowska) na odcinku od ul. Pogodnej w Pruszkowie do ul. Rekreacyjnej w Granicy.
2. Zakres prac:

ZADANIE 1 - Rozbudowa drogi powiatowej nr 3107W ul. PRUSZKOWSKIEJ w zakresie skrzyżowania z ul. REKREACYJNĄ w GRANICY i KANIACH polega na:
1. wykonaniu nowego układu drogowego - mini rondo; 2. usunięciu drzew i krzewów kolidujących z planowaną inwestycją; 3. wykonaniu odwodnienia; 4. wykonaniu oświetlenia 5. ułożeniu nowych warstw podbudowy; 6. wykonaniu elementów drogowych: krawężników, obrzeży, ścieków itp.; 7. wykonaniu warstw nawierzchni bitumicznych jezdni; 8. wykonaniu nawierzchni na chodnikach, zjazdach i chodnikach z kostki brukowej betonowej; 9. wykonaniu nawierzchni bitumicznej ścieżki rowerowej; 10. wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego.
ZP.272.43.2018

ZADANIE 2 - Rozbudowa drogi powiatowej nr 3107 ul. PRUSZKOWSKIEJ w zakresie skrzyżowania z ul. LAWENDOWĄ w GRANICY polega na: 1. wykonaniu nowego układu drogowego - skorygowaniu geometrii skrzyżowania ul. Pruszkowskiej z ul. Lawendową; wykonanie sygnalizacji świetlnej; usunięciu drzew i krzewów kolidujących z planowaną inwestycją; wykonaniu odwodnienia; ułożeniu nowych warstw podbudowy; wykonaniu elementów drogowych: krawężników, obrzeży, ścieków itp.; wykonaniu warstw nawierzchni bitumicznych jezdni; wykonaniu nawierzchni z kostki brukowej na chodnikach, zjazdach oraz kostki brukowej bezfazowej na ciągu pieszo-rowerowym i nawierzchni bitumicznej ścieżki rowerowej; wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego.

Szczegółowy zakres zamówienia określa zał. A -dokumentacja projektowa. zał. B. projekt umowy Wykonawca na wykonany przedmiot zamówienia udzieli gwarancji w wymiarze co najmniej 36 miesięcy.

Z poważaniem,
Aurelia Zalewska

 

 


Przebudowa ul. Pruszkowskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się