:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C zamglenie

Raduj się Matko Polsko!

Kiedy: 2018-08-19 , godzina: 16:00 | Gdzie: Zespół pałacowo-parkowy w Młochowie

koncerty, Raduj Matko Polsko! - zdjęcie, fotografia

Warszawski Chór Miedzyuczelniany-fot. Anita-Kot

Mazowsze w Koronie. Muzyczne wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej

19 sierpnia, niedziela, godz. 16:00, zespół pałacowo-parkowy w Młochowie
 

Tegoroczny piętnasty już sezon cyklu Mazowsze w Koronie, organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury i partnerów z Mazowsza, związany jest z obchodami jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolejny koncert cyklu pt. Raduj się Matko Polsko! w wykonaniu Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego odbędzie się 19 sierpnia o godz. 16:00 w zespole pałacowo-parkowym w Młochowie. Wstęp wolny.

Kolejny koncert tegorocznej edycji cyklu Mazowsze w Koronie zabrzmi w plenerze zespołu parkowo-pałacowego w Młochowie (dokładnie na tarasie kościoła pw. Św. Michała Archanioła). W niedzielę 19 sierpnia o godz. 16:00 Warszawski Chór Międzyuczelniany pod batutą Borysa Somerschafa wykona sakralne i świeckie pieśni polskich kompozytorów. Muzyczna podróż przez osiem wieków polskiej muzyki rozpocznie się w średniowieczu, a zakończy w czasach współczesnych. Usłyszymy mi.in. Bogurodzicę, Gaude Mater Polonia, kompozycje Stanisława Moniuszki, Feliksa Nowowiejskiego czy Henryka Mikołaja Góreckiego.

Patriotyczne akcenty obecne były na festiwalu Mazowsze w Koronie od początku jego istnienia (pierwsza edycja projektu upamiętniała 475. rocznicę inkorporacji Księstwa Mazowieckiego do Korony Królestwa Polskiego). Nie mogło ich zabraknąć także w jubileuszowym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wszystkich koncertach rozbrzmiewać będzie polska muzyka, w dużej mierze autorstwa kompozytorów tworzących w okresie 1918–2018.

Tradycją festiwalu jest współpraca głównego organizatora – Mazowieckiego Instytutu Kultury – z lokalnymi partnerami z terenu województwa mazowieckiego. Współorganizatorami koncertu w Młochowie są: Gmina Nadarzyn, Nadarzyński Ośrodek Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Michała Archanioła w Młochowie.

Wstęp na koncerty w ramach cyklu jest wolny.

Szczegóły na facebook.com/mazowszewkoronie i stronie internetowej www.mazowszewkoronie.pl

 

 

Raduj się Matko Polsko! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się