:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

ROLA PPS W ODZYSKANIU NIEPODLEGŁOŚCI

Kiedy: 2018-03-23 , godzina: 18:00 | Gdzie: Spółdzielczy Dom Kultury przy ulicy Hubala 5 w Pruszkowie

historia, ODZYSKANIU NIEPODLEGŁOŚCI - zdjęcie, fotografia

 

Spółdzielczy Dom Kultury oraz Książnica Pruszkowska zapraszają na promocję książki WIELCY SOCJALIŚCI oraz dyskusję o roli Polskiej Partii Socjalistycznej w odzyskaniu niepodległości Polski. Z Andrzejem Ziemskim – redaktorem dzieła, urodzonym w Pruszkowie dziennikarzem,  działaczem  społecznym i politycznym, wykładowcą akademickim, byłym przewodniczącym Rady Naczelnej PPS, od 2004 roku redaktorem naczelnym „Przeglądu Socjalistycznego” rozmawiać będzie Krystyna Narwicz – pruszkowianka, harcerka, była bibliotekarka, wieloletnia działaczka społeczna.

Książka „Wielcy Socjaliści” to praca zbiorowa 17 autorów publikacji, które w latach 2004-2017 wypełniały łamy głównie kwartalnika „Przegląd Socjalistyczny”. To 450 stron fascynujących życiorysów ludzi, którzy współtworzyli polską rzeczywistość przez ostatnie 125 lat.

Indeks nazwisk zawartych w książce liczy ponad 700 pozycji.

Książka ta, to ważny dokument ukazujący wielki wkład ludzi polskiej lewicy w  walkę o niepodległość i sprawiedliwość społeczną. Przybliża ona sylwetki wielu nieznanych polskich bohaterów, pozwala również rozszerzyć wiedzę na temat tych, bardziej znanych.

Książka ta, to obowiązkowa lektura, szczególnie dla młodzieży, która potrzebuje dostępu do prawdziwej historii Polski i tradycji narodowej, wyznaczanej również przez ludzi spod znaku Polskiej Partii Socjalistycznej.

Andrzej Ziemski

Zapraszamy w piątek, 23 marca o godzinie 18.00 do Spółdzielczego Domu Kultury przy ulicy Hubala 5 w Pruszkowie


ROLA PPS W ODZYSKANIU NIEPODLEGŁOŚCI komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się