:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C pochmurno z przejaśnieniami

Rów U1 i jego przebudowa

inwestycje, przebudowa - zdjęcie, fotografia

W dniu 23 lipca br. podpisana została umowa na realizację kolejnego etapu przebudowy rowu U-1,  pomiędzy Miastem stołecznym Warszawą, Gminą Michałowice, Miastem Piastów i Miastem Pruszków.

Rów U-1, zwany kiedyś potocznie Regułką, bierze swój początek w miejscowości Opacz i uchodzi do rzeki Utraty w Pruszkowie, na tyłach stadionu Znicz przy ul. Torfowej. Całkowita długość rowu wynosi 7,26 km, z czego w Pruszkowie przebiega odcinek o długości około 2,5 km.

Wspólnie realizowana inwestycja ma na celu zabezpieczenie przeciwpowodziowe i jest priorytetową dla mieszkańców miasta Pruszkowa, przede wszystkim posiadających swoje nieruchomości w sąsiedztwie tego cieku. Przebudowa umożliwia również odprowadzanie wód opadowych ze zlewni na terenie naszej gminy, jak również pozostałych gmin leżących w zlewni rowu U-1.

W trakcie wspólnej, wieloletniej inwestycji na terenie gminy Michałowice, w dolinie rzeki Raszynki  powstał między innymi zbiorniki retencyjny, który ma strategiczne znaczenie z punktu widzenia zabezpieczenia przeciwpowodziowego dla naszego miasta. Nadmiar wód mogących stanowić falę powodziową, płynących od strony Warszawy podczas wzmożonych opadów deszczu jest przejmowana przez wybudowany zbiornik, który jest urządzony na powierzchni około 7 ha o pojemności blisko 50 tys. m3.

Koordynatorem inwestycji jest Gmina Michałowice.


Rów U1 i jego przebudowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się