:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Spotkanie z Leszkiem Engelkingiem w Stawisku - zapraszamy

Kiedy: 2018-06-24 , godzina: 17:00 | Gdzie: Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku ul. Gołębia 1 05-807 Podkowa Leśna

rozrywka, Spotkanie Leszkiem Engelkingiem Stawisku zapraszamy - zdjęcie, fotografia

Leszek Engelking – autor wyboru i przekładu „Esejów” Williama Butlera Yeatsa.

William Butler Yeats (1865-1939) powszechnie uważany jest za jednego z największych klasyków dwudziestowiecznej poezji światowej. Jako poeta jest również dobrze znany z polskich przekładów. Pojawiały się u nas także tłumaczenia jego dramatów i opowiadań, wydano poświęconą mu rzetelną monografię. Brakowało natomiast dotąd publikacji esejów pisarza. Niniejszy wybór jest pierwszą ich książkową prezentacją w naszym kraju. Szkice Yeatsa rzucają wiele światła na jego twórczość poetycką i dramatyczną i są znakomitymi przykładami wysmakowanej prozy eseistycznej, a także świadectwem ewolucji myśli i postaw irlandzkiego twórcy. Poeta pisze między innymi o mitologii celtyckiej, folklorze, literaturze irlandzkiej i angielskiej, symbolizmie w literaturze i sztuce, własnej wizji teatru i inspirującym go w dużym stopniu okultyzmie.

Leszek Engelking – polski filolog, literaturoznawca, poeta, nowelista, tłumacz i krytyk literacki, w latach 1984–1995 redaktor miesięcznika „Literatura na Świecie”, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (od 1989); laureat Nagrody „Literatury na Świecie” (1989, 2002, 2008)[1] i Polskiego PEN Clubu (2010) za przekłady z języka angielskiego i języków słowiańskich. Mieszka w Brwinowie.


Spotkanie z Leszkiem Engelkingiem w Stawisku - zapraszamy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się