:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C zamglenie

Spotkanie z pisarzem Bartoszem Szczygielskim w pruszkowskiej Cafe Malvi

Kiedy: 2018-07-20 , godzina: 18:30 | Gdzie: Cafe Malavi, Pruszków, ul. Bolesława Prusa 35

publicystyka, Spotkanie pisarzem Bartoszem Szczygielskim pruszkowskiej Malvi - zdjęcie, fotografia

 

Bartosz Szczygielski, recenzent i autor opowiadań. Dwukrotny laureat w konkursie na opowiadanie organizowanym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem w kwartalniku „QFant”. Swoje teksty publikował m.in. w magazynie „Tekstualia” oraz „Papermint”. Wielbiciel dobrego filmu, książki i tatuażu. Nigdy nie nauczył się pływać, ale nieźle radzi sobie z malowaniem. Aorta to jego debiut powieściowy.

 

"Aorta"  -  to powieściowy debiut Bartosza Szczygielskiego - recenzenta i autora opowiadań, dwukrotnego laureata konkursu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. 

Mało kto pamięta już o mafii pruszkowskiej, która rządziła miastem w latach 90. XX wieku. Byli mafiosi odsiadują wyroki lub zakamuflowali się i zeszli do podziemia. Akcja "Aorty" nawiązuje jednak do tych czasów. Gdy w mieszkaniu na luksusowym osiedlu dwóch tragarzy znajduje zmasakrowaną kobietę, wszyscy są zszokowani. Niebawem okazuje się jednak, że to morderstwo jest wierzchołkiem góry lodowej, a wszystkie tropy prowadzą do pewnego niebezpiecznego człowieka.

"Krew" - życie w szpitalu psychiatrycznym płynie inaczej niż poza jego murami. Na własnej skórze przekonuje się o tym komisarz Gabriel Byś. Snujący się między niszczejącymi budynkami pacjenci obserwują każdą nową twarz. W Tworkach dochodzi do makabrycznego zdarzenia, którego nie da się racjonalnie wyjaśnić. Sprawy komplikują się, gdy na miejscu zbrodni zaczynają pojawiać się ludzie, wierzący w to, że wydarzył się cud. Ile z tego, co Gabriel widzi, jest prawdą, a ile to tylko wymysł jego otumanionej lekami głowy?

Kiedy zostaje popełniona kolejna zbrodnia, Gabriel czuje, że traci grunt pod nogami i popada w obłęd. Do czego będzie zdolny się posunąć, by poznać prawdę?

Organizatorem spotkania z pisarzem jest Stowarzyszenie Wspólnie Pruszków Rozwijamy.

 

 


Spotkanie z pisarzem Bartoszem Szczygielskim w pruszkowskiej Cafe Malvi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się