:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Startuje druga odsłona kampanii Avivy „Wiem, czym oddycham”

inwestycje, Startuje druga odsłona kampanii Avivy „Wiem oddycham” - zdjęcie, fotografia

1 października startuje druga odsłona kampanii Avivy „Wiem, czym oddycham”. Dzięki niej w Polsce przybędzie kolejnych 100 zewnętrznych czujników jakości powietrza. Po pierwszej edycji konkursu w województwie mazowieckim pojawiło się już 21 dodatkowych urządzeń. Do 27 października mieszkańcy regionu mogą zgłaszać kolejne lokalizacje czujników.

Można je zdobyć w konkursie Fundacji Aviva „Wiem, czym oddycham”, skierowanym do lokalnych społeczności. Od 1 do 27 października br. na stronie www.wiemczymoddycham.pl każdy może zgłosić proponowaną lokalizację czujnika. Urządzenia te „na żywo” przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń, które można śledzić na komputerze (www.airly.eu) lub smartfonie.

 

Kolejne czujniki smogu dla Mazowsza

 

Zapraszamy do udziału w akcji mieszkańców województwa mazowieckiego – szczególnie szkoły, przedszkola, świetlice, gminy, organizacje pozarządowe, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

28 października rozpocznie się głosowanie internetowe na zgłoszone lokalizacje, które potrwa do 5 grudnia. Wyniki zostaną ogłoszone 6 grudnia br. 100 czujników zostanie zamontowanych w lokalizacjach z największą liczbą głosów. Im więcej głosów zdobędą miejsca z województwa mazowieckiego, tym więcej czujników zostanie zamontowanych w regionie.

Dodatkowo, 50 szkół podstawowych z największą liczbą głosów w skali kraju otrzyma wewnętrzne sensory jakości powietrza.

Kontynuujemy naszą inicjatywę, bo widzimy potrzebę uzupełnienia białych plam na mapie czujników oraz edukacji. Duży wzrost świadomości na temat smogu, jego źródeł i szkodliwości wpłynął na to, że walka z nim stała się sprawą ogólnospołeczną, mobilizując do działania władze i społeczności lokalne – mówi Monika Kulińska, prezes Fundacji Aviva.   

 

Bilbord oczyszczający powietrze w centrum Warszawy ujniki smogu dla Pomorza 

 

W ramach drugiej edycji kampanii Avivy „Wiem, czym oddycham” w centrum Warszawy stanął pierwszy w Polsce billboard oczyszczający powietrze. Został zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, obok skrzyżowania Alei Jerozolimskich z al. Jana Pawła II. Dzięki zastosowaniu technologii siatki oczyszczającej, zwanej „The Breath”, urządzenie jest w stanie pochłonąć szkodliwe substancje wygenerowane przez 91 350 samochodów rocznie.

 

 

Aviva partnerem Dni Spirometrii 2018 ujniki smogu dla Pomorza 


 

Od 1 do 6 października trwają Dni Spirometrii, czyli akcja bezpłatnych badań płuc w całej Polsce, której partnerem strategicznym jest Aviva.

Spirometria polega na pomiarze objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza przez płuca i oskrzela. To najprostszy sposób na sprawdzenie układu oddechowego. Badanie trwa kilka minut, nie wymaga przygotowania, jest bezbolesne, a wynik dostępny jest od razu. Bezpłatne badania można przeprowadzić w 236 placówkach zdrowotnych w całej Polsce. Ich lista jest dostępna pod linkiem: http://www.astma-alergia-pochp.pl/

 

 


Startuje druga odsłona kampanii Avivy „Wiem, czym oddycham” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się