:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Taniej na koncerty „Mazowsza” - „Koleją do Kultury”

urzędy i administracja , Taniej koncerty „Mazowsza” „Koleją Kultury” - zdjęcie, fotografia

12

 

W ostatni poniedziałek do akcji „Koleją do Kultury” dołączyło pięć instytucji z Krakowa. Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego, który w piątek 1 września 2017 r. dołączył do akcji, jest jej 37. partnerem.

Ze strony zespołu „Mazowsze” umowę podpisał Jacek Boniecki, dyrektor PZLPiT „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego. Tym samym osoby, które zachowają dowolny bilet na przejazd pociągiem Kolei Mazowieckich, mogą obejrzeć przedstawienie „Mazowsza” wystawiane w Otrębusach z 20-procentową zniżką.

- Trudno byłoby wyobrazić sobie tę akcję na Mazowszu bez tak ważnego dla naszego regionu partnera, jakim jest właśnie zespół „Mazowsze”. Akcja „Koleją do Kultury” liczy ich już 37. Każdy z nich jest wyjątkowy, dzięki czemu osoby, które zechcą odwiedzić instytucje kultury objęte akcją zarówno na Mazowszu, jak i na Pomorzu czy w Krakowie, mają do wyboru bardzo szeroki i atrakcyjny wachlarz możliwości. A dziś zapraszam w szczególności do Otrębusów na spotkanie z rodzimym folklorem - zachęcał Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

- Cieszymy się, że dołączyliśmy do akcji Kolei Mazowieckich „Koleją do kultury”. Jesteśmy instytucją, która w przyszłym roku będzie obchodzić 70-lecie istnienia. Przez te wszystkie lata zespół „Mazowsze” zgodnie z zamysłem twórców: Profesora Tadeusza Sygietyńskiego i Miry Zimińskiej- Sygietyńskiej przybliża piękno polskiego folkloru w Polsce i na świecie. Dzięki tej umowie, z biletem Kolei Mazowieckich, spotkanie się z nami w naszej siedzibie i sali widowiskowej zespołu „Mazowsze” będzie jeszcze łatwiejsze - dodał dyrektor Jacek Boniecki.

 

 

Koleje Mazowieckie – informacje o spółce

„Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. została powołana 29.07.2004 r. przez Samorząd Województwa Mazowieckiego (51 proc. udziałów) i „PKP Przewozy Regionalne” sp. z o.o. (49 proc. udziałów). Od 2008 r., po odkupieniu udziałów od „PKP Przewozy Regionalne”, jedynym właścicielem spółki jest Samorząd Województwa. Obecnie Koleje Mazowieckie to najnowocześniejszy regionalny przewoźnik kolejowy w kraju i spółka z ponad 21 proc. udziałem w rynku przewozów pasażerskich. W 2016 r. z usług Kolei Mazowieckich skorzystało ponad 60 mln osób. W ciągu doby spółka uruchamia około 800 pociągów.

Prezesem Zarządu jest Robert Stępień.

Przewodniczącym Rady Nadzorczej KM jest Waldemar Kuliński.

 

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego - informacje o Zespole

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa polskiego folkloru - tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Z uwagi na szeroki repertuar i jego ponadregionalny charakter „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy.

Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazwał zespół perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie  najpełniej oddaje rangę i wartość zespołu, który od 67. lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury.

Oficjalnie „Mazowsze” powołał do życia dekret Ministerstwa Kultury i Sztuki z 8 listopada 1948 roku, polecający Profesorowi Tadeuszowi Sygietyńskiemu zorganizowanie zespołu ludowego. Na siedzibę zespołu wybrano podwarszawską posiadłość z początku XX wieku - Karolin. Premiera pierwszego programu artystycznego odbyła się 6 listopada 1950 roku na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, a już w 1951 roku „Mazowsze” wyruszyło na podbój świata.         

Dziś „Mazowsze” zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania 42. regionów etnograficznych. Podczas tradycyjnego koncertu solistów, chóru, baletu i orkiestry podziwiać można około 20 z nich.

„Mazowsze" to muzyczne marzenie Tadeusza Sygietyńskiego (kompozytora i aranżera), które spełniło się dzięki artystycznej wizji Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej (aktorki filmowej i kabaretowej).

„Mazowsze” to 140. artystów (soliści, chór, balet i orkiestra), 1500 kostiumów, ponad siedem tysięcy koncertów dla 23 mln widzów. „Mazowsze” to 238 zagranicznych tras koncertowych i 190 odwiedzonych miejscowości w Polsce.

Od 2009 roku zespół ma własną scenę w nowej siedzibie – Mateczniku Mazowsze w Otrębusach.

Miniony sezon artystyczny  2016/2017 to: 124 koncerty „Mazowsza” (z czego 44 na własnej scenie) dla 112 tys. widzów.

 

 

 

 


Taniej na koncerty „Mazowsza” - „Koleją do Kultury” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się