:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

To już ostatnie dni zapisów na III Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego

biegi, ostatnie zapisów Kopiec Powstania Warszawskiego - zdjęcie, fotografia

Jeszcze do 18.09. możecie zapisać się na Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego im. Jerzego Róży „Kaktus”. To trzecia edycja biegu, który jest wspaniałą lekcją historii, a jednocześnie nie lada wyzwaniem dla biegaczy. Wspólnie spotkajmy się na Kopcu Powstania Warszawskiego, by oddać cześć i hołd Bohaterom Powstania.

Bieg – pod hasłem „Oni przelewali krew, my przelewamy tylko pot” – odbędzie się w Warszawie 22 września br. w godzinach popołudniowych i wieczornych. Jego formuła polega na maksymalnie 63-krotnym pokonaniu odcinka biegnącego od podnóża kopca na szczyt schodów, następnie obiegając go zalesioną ścieżką w kierunku startu lub mety, które zlokalizowane są u podnóża kopca. Trasa ma charakter ok. 750-metrowej pętli, a ze względu na swój nieco ekstremalny charakter stanowi nie lada wyzwanie. Zawodnicy mają dowolność w wyborze dystansu (ilości pętli), jaki zamierzają pokonać. Co ciekawe, to pierwsze tego typu wydarzenie sportowe na Kopcu Powstania Warszawskiego. Zawody nie przewidują klasyfikacji ani zwycięzców. Każdy zawodnik naszego biegu pamięci, niezależnie od przebytego dystansu, traktowany jest jak triumfator. Warto podkreślić, że ci, którzy zdołają zaliczyć 63 pętle pokonają dystans większy od maratonu!

Bieg ten ma być szczególnym wyrazem hołdu wobec tragicznego wydarzenia, jakim było Powstanie Warszawskie. 74 lata temu powstańcy przelewali krew, my 22 września 2018 r. przelejemy pot pokonując własne bariery, biegnąc w wolnej Polsce na szczyt Kopca Powstania Warszawskiego usypanego w latach 1946–50 z gruzów stolicy.

Poprzednie edycje biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego odbiły się szerokim echem w środowisku biegaczy, zbierając mnóstwo pozytywnych opinii. W zeszłym roku mogliśmy podziwiać niezwykły hart ducha jednego z uczestników, Marcina Sroczyńskiego, który w trudnych, górzystych warunkach miejscowego kopca przebiegł symboliczne 63… kilometry. Weteranka Powstania Warszawskiego, druhna Daniela Trębska Ogińska ps. Pszczoła, mimo zaawansowanego wieku zbliżającego się do 100 lat, czekała na zawodnika od godziny 15:00, by osobiście wręczyć mu medal oraz zaprosić go na spotkanie z weteranami Powstania Warszawskiego z IV Obwodu Armii Krajowej (Ochota).

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli m.in. weterani Powstania Warszawskiego z Obwodów Ochota oraz Mokotów. W biegu osobiście wziął udział żołnierz wyklęty, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Warszawa-Wschód, porucznik Jerzy Nowicki.

Od ubiegłego roku impreza nabrała charakteru międzynarodowego – zainteresowani mogą pobiec    w dowolnym miejscu na świecie, w dowolnym czasie, na symbolicznym dystansie minimum 1944 metrów.. W ten sposób hołd Bohaterom oddali mieszkańcy m.in. Europy czy USA.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc weteranom Powstania Warszawskiego z IV Obwodu Armii Krajowej (Ochota). Bieg na Kopiec PW odbywa się corocznie pod Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawa, p. Bogdana Olesińskiego. Organizatorem wydarzenia jest DEM’a Promotion Polska.

Ambasadorem III Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego jest Patrycja Bereznowska – złota medalistka Mistrzostw Świata w biegu 24-godzinnym oraz tegoroczna złota medalistka Mistrzostw Świata w biegu 48-godzinnym.

Zapisy trwają do 18.09. na stronie organizatora:

www.biegajmyzdema.pl

 

Dodatkowo – dla naszych czytelników udostępniam 30 kodów rabatowych na -15% na zakup pakietu startowego:

73gf4yky

aec4mm46

xr3jijnf

zma425xy

w65qtfet

jhnywgui

ymt9y9en

kehd973w

3wck3h7d

rj4dsnng

38fr7k6i

qempbec4

3efuncy7

nsa78pez

mkgjxdud

h8tjdwe6

3jqgnfd3

yezwt5m8

fuh4y478

3ri6dn37

yhddpg6e

kw27qe5w

zdqp8mn2

6xw9bp72

ya5dh2hu

mar4fmq6

q7jpjzff

m4fphcf7

dbbk3j7f

jpaq3qmi

 

 

 

 


To już ostatnie dni zapisów na III Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się