:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C rozproszone chmury

Turniej FUTBOL PRZECIW HOMOFOBII w Warszawie

Kiedy: 2018-02-11 , godzina: 10:00 | Gdzie: hala sportowa OSiR Targówek, przy ul. Ossowskiego 25 w Warszawie

piłka nożna, Turniej FUTBOL PRZECIW HOMOFOBII Warszawie - zdjęcie, fotografiaKlub Sportowy Chrząszczyki zaprasza na czwartą edycję turnieju halowej piłki nożnej kobiet pod hasłem Futbol Przeciw Homofobii, który odbędzie się w Warszawie w niedziele 11 lutego.

Turniej organizowany jest w ramach międzynarodowej kampanii "Football V Homophobia" (www.footballvhomophobia.com) we współpracy z FARE Network (www.farenet.org), Fundacją Q (www.fundacjaq.eu) i RKS Gwiazda (www.facebook.com/RKSgwiazda) a weźmie w nim udział 12 drużyn kobiecych z Polski i z zagranicy.

Dlaczego turniej pod hasłem Futbol Przeciw Homofobii?

Piłka nożna w Polsce jest uważana za męską dyscypliną sportową a osoby, które nie mieszczą się w funkcjonującej w naszej kulturze definicji męskosci nie maja w niej miejsca. Kobiety, osoby homo, bi i transeksualne doświadczają tego wykluczenia na różne sposoby: może to być przemoc fizyczna i werbalna albo niewidzialność, bycie ignorowaną (np. przez instytucje i kluby sportowe).

Organizując wydarzenie pod hasłem Futbol Przeciw Homofobii chcemy stworzyć miejsce, gdzie piłkarki mogą się czuć w pełni akceptowane i widzialne, niezależnie od orientacji, czy tożsamości seksualnej. Z drugiej, chcemy stworzyć przestrzeń do rozmowy, budzić zainteresowanie, "obudzić" środowisko, uruchomić debatę o homo-les-bi-tranfobii w piłce nożnej.

Turniej odbędzie się w niedzielę 11 lutego od 10 do 18 w hali sportowej OSiR Targówek, przy ul. Ossowskiego 25 w Warszawie. Wstęp jest wolny.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie: www.chrzaszczyki.com.pl oraz w wydarzeniu na serwisie Facebook: https://www.facebook.com/events/143099813046648/ albo, w razie potrzeby, udzielę
osobiście.

 

 

 

 

 


Turniej FUTBOL PRZECIW HOMOFOBII w Warszawie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się