:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Wycinka drzew przy WKD

powiat , Wycinka drzew - zdjęcie, fotografia

W ślad za wczorajszym moim e-mailem do organizacji pozarządowych informuję, iż na moje wystąpienie do Starosty Pruszkowskiego o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej wniosków WKD o wycinkę drzew wzdłuż linii kolejki otrzymałam we wtorek 27 marca podczas sesji Powiatu Pruszkowskiego obszerny plik dokumentów.

Są wśród nich wnioski złożone przez WKD do Gminy Michałowice o usunięcie 35 drzew różnych gatunków w lokalizacji od okolic ul. Żwirowej do ul. 3 Maja w Komorowie Wymienione drzewa są następujących gatunków: topola osika, sosna, brzoza.
Kolejny wniosek dotyczy Granicy w Gminie Michałowice - 87 drzew.
Są także wnioski z obszaru Gminy Brwinów, obręb Otrębusy - 83 drzewa i Pruszków - 38 drzew. Wnioski zostały przesłane przez gminy do Starosty Pruszkowskiego, ze wskazaniem na Jego właściwość.
Ogółem 243 drzewa WKD chce usunąć z naszej przestrzeni publicznej. To porażająca ilość.
Dodatkowo, należy zauważyć, że w przypadku usuwania drzew na podstawie ustawy o transporcie kolejowym nie otrzymujemy rekompensaty w postaci nowych nasadzeń. Zatem WKD chce obniżyć standard życia zarówno mieszkańców miejscowości wzdłuż WKD, jak i pasażerów, którzy chętnie podróżują kolejką przemykającą przez tereny zielone.

Będziemy rozmawiali ze Starostą i to zagrożenie musimy odsunąć. Załączam wnioski z Gminy Brwinów, gdzie wnioskowane są do usunięcia aż 83 drzewa.
Wkrótce też wykonam skany i udostępnię pozostałe wnioski.

Pozdrawiam serdecznie, Aurelia Zalewska


Wycinka drzew przy WKD komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się