:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C zamglenie

Wydarzenia sierpiniowe w Osadzie Eko - Brzozówka

zdrowie, Wydarzenia sierpiniowe Osadzie Brzozówka - zdjęcie, fotografia

WARSZTATY BUDOWNICTWA NATURALNEGO pod kierunkiem inż. arch. Jacka Gałąski. Wygłosi on wykład o tym harmonijnym z przyrodą, a także fizycznością i duchowością Człowieka, sposobem budowania i zamieszkiwania jako rezultacie zmiany świadomości. Obejrzymy gotową Kopułę Brzozówki, a na jej przyzbie będzie gawęda zasadźcy eko-osady o doświadczeniach w budowie takiego obiektu. Odbędą się zajęcia praktyczne pracy ze słomą i gliną oraz budową konstrukcji drewnianej domu naturalnego i ogląd  trwających w Osadzie budów. Powiemy o roli słomy konopnej. W przerwach podajemy herbatki ziołowe i konopne gratis. Wieczorem ognisko. Możliwy nocleg na naszym biwaku. Koszt zajęć 30 zł za jeden dzień. Prosimy chętnych o zgłoszenia, terminy podamy, gdy zbierze się grupa. Osoby do lat 18 – wstąp wolny(a)!

WARSZTATY PERMAKULTURY  (ogrodnictwo biodynamiczne) ekologa Łukasza Nowackiego, założyciela Fundacji Transformacja. Teoria permakultury i nauka tworzenia pożytecznych grządek permakulturowych, w tym śródleśnych, z naturalnym nawodnieniem z mikrozbiorników z deszczówką. Rola grzybów w biosystemach itp. Dodatkowo gawęda Pawła Fijałkowskiego: "Moja uprawa i zbiory konopi. CBD - doświadczenia dwóch lat" i degustacja herbatki konopnej. Cena dnia warsztatów - 80 zł.

24 -26 Sierpnia: Doroczny zlot Polskich Społeczności Alternatywnych, czyli spotkanie ludzi eko-osad i eko-wiosek. Na Zlocie omówimy rejestrację Federacji P.A.S. Będą prezentacje eko-osad, projektów, metod budownictwa naturalnego, zdrowego stylu życia, wynalazków O.Z.E. Itp. Wstąp Wolny(a), ale prosimy nam zgłosić swój udział w Zlocie.

Ponadto, przez całe lato odbywać się będą u nas warsztaty budownictwa naturalnego (w tym stawianie ścian z kostek sprasowanej słomy i ich tynkowanie gliną)  i debaty praktyków tego rzemiosła. Nasz osadnik Adam Poprawski zaprosi na warsztaty bębniarskie. W naszej Galerii Sztuki odbędą się kolejne ​realno-internetowe wystawy artystów plastyków.Serdecznie zapraszamy do pomocy wolontariackiej przy porządkowaniu lasu, urządzaniu zieleni ozdobnej, parku oraz budowie małej architektury z drewna i kamieni polnych, a także zbioru i suszenia konopi. Przewidziana jest tłoka, starosłowiańska radosna praca na rzecz potrzeb eko-Osady, zakończona zabawą. 

Mile widziani artyści: tradycyjni, awangardowi, ludowi… Otwieramy przed Wami przestrzeń na plenery z możliwością zaprezentowania swych prac w naszej Galerii, wewnątrz glinianej Kopuły Brzozówki lub w zielonej przestrzeni naszej Fundacji (ok.1 ha). Do dyspozycji eko-biwak. 
                                                                         
 Paweł A. Fijałkowski - prezes Zarządu, zasadźca Osady 

 

Wydarzenia sierpiniowe w Osadzie Eko - Brzozówka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się