:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Wydarzenia sierpniowe w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

rozrywka, Wydarzenia sierpniowe Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego - zdjęcie, fotografia
Portal gpr24.pl 06/08/2018 20:47
SIER 27
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie Pl. Jana Pawła II 2, 05-800 Pruszków godz: 09:30

 

Letnie Warsztaty Artystyczne Z RZEMIOSŁEM I EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT 

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie proponuje nową, wakacyjną formę aktywnego wypoczynku dla dzieci. W pierwszym i ostatnim tygodniu wakacji organizujemy Letnie Warsztaty Artystyczne Z RZEMIOSŁEM

I EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT dedykowane dzieciom w wieku od 7 do 12 lat. Pragniemy, aby udział w warsztatach rozbudzał poznawczą ciekawość dzieci poprzez prezentację różnych technik artystycznych oraz kształtował wrażliwość ekologiczną.

Uczestnicy w czasie zajęć będą samodzielnie wykonywać prace pod nadzorem instruktorów, zaznajamiając się z różnorodnymi formami rękodzieła i sztuk artystycznych. Dzieci będą poznawać m.in.: tajniki decoupage, plecionkarstwa, zasady haftu i szycia. Dzięki wykorzystaniu odpadów z gospodarstw domowych (korki, butelki, itp.), pogadanek prowadzonych przez wychowawcę wśród uczestników będzie wzrastać wrażliwość i właściwa postawa ekologiczna. Ponadto, instruktorzy prowadząc zajęcia integracyjne, będą kłaść duży nacisk na kształtowanie odpowiednich postaw społecznych w tym szczególnie uwrażliwienie na potrzeby innych. Motywy przewodnie zajęć zostały zaczerpnięte z bajek będących pochwałą pracy rzemieślniczej oraz multimedialnych opowieści uczących szacunku do przyrody i środowiska.

Warsztaty będą prowadzone w 2 blokach – porannym o godz. 9:30 i popołudniowym o godz. 13:30. Czas trwania warsztatów to 1, 5 godziny. Każde zajęcia to zamknięty cykl, zakończony wykonaniem pracy, którą uczestnik zabierze ze sobą. Opłata za udział w pojedynczych zajęciach wynosi 20 zł od osoby. Muzeum nie sprawuje opieki nad dziećmi między zajęciami.

 

HARMONOGRAM:

 „TYLE ZYSKU – ILE ODZYSKU” – 27-31 sierpnia

Motyw przewodni: Bajka multimedialna „Rady na odpady” – 27 sierpnia:
godz. 9:30 – 11:00 – wykonanie skarbonki z butelki PET
godz. 13:30 – 15:00 – wykonanie łapacza snów z butelek PET

Motyw przewodni: piosenka „Ziemia, wyspa zielona”, jako baza do stworzenia piosenki ekologicznej warsztatów
– 28 sierpnia:
godz. 9:30 – 11:00 – wykonanie lampionów ze słoików
godz. 13:30 – 15:00 – wykonanie maskotki z doniczek

Motyw przewodni: Bajka multimedialna: „Woda-mamo, tato, co wy na to” – 29 sierpnia:
godz. 9:30 – 11:00 – wykonanie organizerów z rolek tekturowych
godz. 13.30 – 15:00 – wykonanie zegara ze starej płyty winylowej

Motyw przewodni: Bajka multimedialna: „Ekologiczny dom” – 30 sierpnia:
godz. 9:30 – 11:00 – wykonanie maskotki – niedoparka.
godz. 13:30 – 15:00 – wykonanie piórnika z resztek materiałów

Motyw przewodni: Bajka multimedialna: „W kontakcie z naturą” –  31 sierpnia:
godz. 9:30 – 11:00 – wykonanie breloczków z samodzielnie wykonanych pomponów.
godz. 13:30 – 15:00 – wykonanie drzewek szczęścia z drutu i guzików.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

MIEJSCE:
Warsztaty odbywają się w pomieszczeniach edukacyjnych Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie.

GRUPA, CZAS TRWANIA WARSZTATÓW:
Zajęcia prowadzone są w grupie 10-15 osobowej;
Warunkiem przeprowadzenia warsztatów jest zebranie grupy 14 dni przed terminem rozpoczęcia zajęć;
Zajęcia prowadzone są od 27 do 31 sierpnia 2018 roku o godz. 9:30 i 13:30;
Zajęcia trwają 90 minut;
Jeżeli nie uformuje się grupa, warsztaty nie będą realizowane;
Muzeum potwierdza organizację zajęć telefonicznie bądź droga mailową 14 dni przed ich rozpoczęciem.

FORMA, TEMATY:
Warsztaty przeznaczone są dla uczniów klas 1-6 szkół podstawowych;
Zajęcia mają formę warsztatów połączonych z pogadanką, prezentacją multimedialną;
Każde zajęcia to zamknięty temat;
Godziny zajęć oraz tematy są podane w oddzielnych harmonogramach.

ZAPISY:
Uczestnicy warsztatów biorą udział w zajęciach zgodnie z dokonanymi wcześniej zapisami;
Aby zapisać dziecko na warsztaty należy dokonać tego osobiście w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie lub telefonicznie (22) 758-72-66. Zapisując dziecko należy podać: imię i nazwisko uczestnika, termin, godzinę zajęć, nr telefonu lub mail opiekuna;
Zapisy prowadzimy w dni powszednie od 14 maja 2018 roku (w godz. od 9:00 do 15:30), decyduje kolejność zgłoszeń.

OPŁATY:
Opłata za udział w pojedynczych warsztatach wynosi 20 zł od osoby. Należy ją uiścić przelewem bankowym w terminie do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć na konto Bank BGŻ SA 68 2030 0045 1110 0000 0246 2390 z dopiskiem „opłata za warsztaty w dniu/dniach …, godz. …, dla …(imię i nazwisko uczestnika) „ lub wpłacić stosowną sumę w kasie Muzeum;
Organizator zwraca opłatę w pełnej wysokości, jeżeli nastąpi odwołanie imprezy z jego winy lub w razie rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach do 14 dni przed jego rozpoczęciem;
Organizator zwraca opłatę, w 50 % jeżeli uczestnik zrezygnuje z udziału w terminie krótszym niż 14 dni przed rozpoczęciem zajęć;
Organizator nie zwraca wpłaty, jeżeli uczestnik zrezygnuje z udziału w warsztatach po ich rozpoczęciu.

NADZÓR:
Muzeum i realizatorzy projektu nie sprawują opieki nad dziećmi;
Instruktorzy: Agata Grzeniewska, Agnieszka Szwejkowska-Kozik posiadają uprawnienia do prowadzenia zajęć z dziećmi. Są czynnymi nauczycielami.

INFORMACJE RÓŻNE:
Uczestnicy wykonane prace zabierają ze sobą;
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za utratę przez uczestnika rzeczy osobistych, a w szczególności: telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych i innych rzeczy wartościowych.

 

„Czytanki w ogrodzie” dla najmłodszych

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na specjalny cykl spotkań skierowanych do dzieci młodszych. W przygotowanej przestrzeni w ogrodzie muzealnym, rodzice i małe dzieci będą mogły wysłuchać niezwykłych bajek. Po ich przeczytaniu i omówieniu odbędzie się część animacyjna, w czasie której uczestnicy wykonają charakterystyczne dla nich zabawki. W ten sposób każda opowieść stanie się prawdziwą przygodą.

Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek lata do 30 sierpnia, od godz. 11:30. Czas spotkania to ok. 60 minut.  Wstęp wolny, bez zapisów.

Warto podkreślić, że bajki mają ogromny wpływ na rozwój dziecka. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, historię, uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania. Bajki oddziałują również na sferę emocjonalną dziecka. Przemawiają do jego uczuć. Opowieść wzrusza, przybliża pojęcie dobra i zła. Uczy dokonywania właściwych wyborów, gdyż zawarty w bajce morał wskazuje na jego konsekwencje.

Dzięki realizacji cyklu wakacyjnych czytanek Muzeum chce wprowadzić dzieci w świat literatury, rozbudzić zaciekawienie książką przez zabawy literacko-artystyczne a tym samym kształcić nawyki czytelnicze.

 

 

„Bajki Pomagajki”

Sierpniowe spotkania zainspirowane zostały terapeutycznymi „Bajkami Pomagajkami” Edyty Grabowskiej-Gwardiak. Jest to zbiór 10 pouczających historii. Dzięki nim najmłodsi czytelnicy dowiedzą się, jak ważne jest spędzanie wolnego czasu na powietrzu, czy jak frustrujące dla otoczenia jest grymaszenie oraz wieczne niezdecydowanie. Na pewno nie ujdzie uwadze również ich nowe, ekologiczne, a zarazem ekonomiczne podejście do życia - dokładne zakręcanie kranów i wyłączanie światła, kiedy nie jest już potrzebne.

 

- 2 sierpnia - „Operacja natura” (sadzenie roślin);

- 9 sierpnia - „Przeszkadzajka” (wykonanie instrumentów – przeszkadzajek - marakasy);

- 16 sierpnia - „Kapiący Problem, czyli o tym, jak łazienka chciała wychować swoich właścicieli” (wykonanie ryby z kartonu i szpatułki);

- 23 sierpnia - „Niepewna Królewna” (wykonanie serca z włóczki);

- 30 sierpnia - „Wielka wyprawa małej mrówki” (wykonanie mrówki z łyżek).

 

Recital fortepianowy Juliusza Goniarskiego

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na wyjątkowy recital fortepianowy, który odbędzie się w piątek, 10 sierpnia o godz. 19:00. Wstęp wolny. 

Wystąpi przed Państwem Juliusz Goniarski - student na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, który odniósł liczne sukcesy na scenach krajowych i zagranicznych, jak choćby I miejsce w Makroregionalnym Konkursie Pianistycznym w Gdańsku, II miejsce w Konkursie im. J. S. Bacha w Warszawie i nagrody w III International Piano Competition w Sztokholmie oraz Pietro Argento Concorso di Musica w Gioia del Colle (Włochy). Podczas wielu kursów i lekcji mistrzowskich uczył się pod kierunkiem wybitnych pianistów w Polsce i za granicą, m.in.: prof. A. Jasińskiego, prof. J. Stompla, prof. H. Sigfridssona, prof. I. Schepsa, czy prof. P. Palecznego. Występował w wielu salach koncertowych w Polsce i za granicą. W 2015 roku pianista brał udział w warsztatach „Próbówka” z Rafałem Augustynem i Januszem Olejniczakiem. Jego repertuar obejmuje dzieła zarówno barokowe, klasyczne, romantyczne, jak i współczesne. Juliusz Goniarski jest założycielem i pierwszym przewodniczącym studenckiej organizacji „Koło Pianistów UMFC”, która od 2017 roku zajmuje się aktywną promocją pianistów z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Jest również współtwórcą serii koncertów „Fortepianowe mozaiki” oraz „Cieszyńskich spotkań z muzyką”.

 

 

W programie:

L. van Beethoven – Sonata B-dur op. 22

F. Liszt – Etiuda nr 6 z cyklu  “Grande Etudes d’Apres Paganini”

F. Chopin – Etiuda a-moll op. 25 nr 11

F. Chopin – Barkarola Fis-dur op. 60

 

---

 

K. Szymanowski – Mazurki 17, 18, 19 i 20 z op. 50

K. Szymanowski – Etiuda C-dur op. 4 nr 4

K. Szymanowski – Fantazja C-dur op. 14

C. Debussy – Ballada „Slave”

C. Debussy – L’isle joyeuse

 

 

* * *

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zajmuje się badaniem i ochroną unikatowego w skali Europy dziedzictwa pradziejowego, jakie stanowi Mazowieckie Centrum Metalurgiczne – drugie co do wielkości centrum hutnicze „barbarzyńskiej” Europy. Realizując swoją misję placówka szczególną troską naukową otacza zbiory tworzące niepowtarzalną kolekcję  archeologiczną oraz organizuje liczne wydarzenia popularyzatorskie i edukacyjne. Jako żywy ośrodek muzealny jest przestrzenią spotkań ludzi nauki i kultury, miejscem otwartym dla lokalnej społeczności, prowadzi wiele wydarzeń i warsztatów poza swoimi murami. Poprzez wszelkie podejmowane inicjatywy Muzeum dąży do rozbudzenia w społeczeństwie autentycznego zainteresowania przeszłością
i wyrobienia nawyku uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze.

 

 

Wydarzenia sierpniowe w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez gpr24.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja "PROFIL" z siedzibą w Komorów 05-806, Stanisława Moniuszki 6

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"